پشتیبانی سریع: ارتش سودان هیچ راه‌حلی برای صلح را نمی‌پذیرد

یوسف عزت بر ادامه تلاش‌های میانجی‌گری آمریکا و سعودی و موضع مثبت نیروهای پشتیبانی سریع نسبت به طرح‌های عربی و منطقه‌ای تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یوسف عزت، مشاور سیاسی فرمانده نیروهای پشتیبانی سریع شامگاه جمعه 16 تیر در گفت‌وگو با «العربیه» ارتش سودان را به عدم پذیرش طرح‌های پیشنهادی صلح متهم کرد.

او با تاکید بر اینکه هنوز ملاقاتی میان عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش سودان و محمد حمدان دقلو (حمیدتی)، فرمانده نیروهای پشتیبانی سریع صورت نگرفته است، گفت که تلاش برای تثبیت آتش‌بس در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه تلاش‌های میانجی‌گری آمریکا و سعودی همچنان پابرجاست، تاکید کرد که موضع فرماندهی پشتیبانی سریع نسبت به طرح‌های عربی و منطقه‌ای مثبت است.

رد راه‌حل‌های پیشنهادی

عزت، ارتش سودان را متهم کرد از هرگونه پیشنهاد منجر به راه‌حل پایدار صلح در کشور طفره می‌رود.

او در خصوص پهپادهای ترکیه تاکید کرد که نیروهای پشتیبانی سریع در حال انجام تحقیق پیرامون چگونگی دریافت این پهپادها توسط ارتش سودان هستند و افزود: «پهپادهای ترکیه ما را مرعوب نمی‌کنند».

سخنگوی نیروهای پشتیبانی سریع تاکید کرد که پیشتر ارتش سودان از پهپاد در درگیری‌های جاری استفاده و در حملات پهپادی شماری از افسران پشتیبانی سریع را مجروح کرده بود.

عزت در رابطه با اتهامات تجاوز جنسی نیروهای پشتیبانی سریع گفت، فرماندهی این نیروها یک مقام پزشکی را برای تحقیق در این رابطه مامور کرده است.

او تاکید کرد که هر کسی که به تجاوز جنسی متهم شود، پاسخگو خواهد بود و متهمان به خشونت علیه غیرنظامیان محاکمه خواهند شد.

جنگ سودان

جنگ بین ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع در 15 آوریل زمانی آغاز شد که احزاب سیاسی این کشور در آستانه توافق سیاسی با هدف تشکیل یک دولت غیرنظامی بودند.

در همین رابطه، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد دو طرف درگیری در سودان هیچ اراده سیاسی برای حل بحران در این کشور ندارند.

همزمان، سعودی و آمریکا به تعامل با طرف‌های درگیر در سودان ادامه می‌دهند تا دو طرف را به اجرای آتش‌بس متعهد کرده و روند ارسال کمک‌های بشردوستانه به این کشور را تسهیل کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size