نیروهای سوریه دمکراتیک مشارکت خود در جنگ اوکراین را تکذیب کردند

خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»: آمریکا، حدود 650 نفر همپیمانان خود از عوامل مسلح «قسد» در شرق سوریه را برای جنگ به اوکراین انتقال داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نیروهای سوریه دموکراتیک «قسد»، ادعاهای منابع روسی مبنی بر مشارکت عوامل خود در جنگ اوکراین را تکذیب کردند.

«قسد» شنبه 17 تیر در بیانیه مرکز رسانه‌ای خود، اخبار منتشرشده در برخی رسانه‌ها مبنی بر«مشارکت محتمل» اعضای قسد در جنگ اوکراین را اخباری «ساختگی» دانست.

«اخبار دروغین»

این مرکز افزود: «تاکید داریم که این اخبار، کذب و فاقد هرگونه مبنای حقیقی است. این اقدامات ادعایی با اولویت‌های ملی قسد برای مبارزه در داخل خاک سوریه به هدف حفاظت از منطقه و اهالی آن، همخوانی نداشته و نیروهای ما، توجهی به مسائل دیگر در خارج از سوریه ندارند.»

«انتقال 650 عامل مسلح به اوکراین»

خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، جمعه به نقل از «منابع خاص» مدعی شد که آمریکا، حدود 650 نفر از هم‌پیمانان خود از عوامل مسلح «قسد» در شرق سوریه را به اوکراین انتقال داده است.

به گفته این منابع، انتقال عوامل مسلح به اوکراین از طریق اقلیم کردستان عراق با هواپیماهای خصوصی در چندین نوبت طی شش ماه گذشته و قبل از بردن آنها به جبهه‌های جنگ علیه نیروهای روسی، انجام گرفته است.

آموزش کاربرد تسلیحات غربی

همین منابع افزودند که نیروهای آمریکایی در سوریه، با راه‌اندازی تعدادی مراکز آموزشی در حومه استان‌های دیرالزور و حسکه و ثبت نام افراد در این اردوگاه‌ها، کاربرد انواع سلاح‌های سبک و متوسط را به آنها قبل از انتقال‌شان به جبهه‌های اوکراین، آموزش می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید