کشته‌شدن 2 فلسطینی در یورش نیروهای اسرائیلی به نابلس

ارتش اسرائیل اعلام کرد عملیات نابلس علیه اشخاصی بود که هفته گذشته به سوی نیروهای پلیس شلیک کرده بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تلویزیون رسمی فلسطین، جمعه 16 تیر گزارش داد که یورش شمار زیادی از نیروهای اسرائیلی به بخش تاریخی شهر نابلس، به کشته‌شدن 2 جوان فلسطینی منجر شد.

بنا به این گزارش، ارتش اسرائیل با شماری زیادی نیرو و تجهیزات منزلی را در محله «الشرقیه» در نابلس محاصره کرد و خواستار تسلیم‌شدن یک جوان شد.

Advertisement

خبرگزاری رسمی فلسطین هم گزارش داد که نیروهای اسرائیلی به منطقه «الحبله» در بخش تاریخی نابلس یورش برده و پس از آن خودروهای نظامی اسرائیل از چند محور وارد نابلس شدند.

طبق این گزارش، نیروهای اسرائیلی همچنان در بخش تاریخی شهر نابلس حضور دارند.

از سویی، ارتش اسرائیل اعلام کرد، عملیات نابلس علیه اشخاصی بود که هفته گذشته به سوی نیروهای پلیس شلیک کرده بودند.

ارتش اسرائیل روز گذشته اطلاع داد که یک سرباز این کشور در نزدیکی یکی از شهرک‌های موجود در کرانه غربی به ضرب گلوله کشته شده است.

گروه «حماس» مسئولیت حمله به سرباز اسرائیلی را برعهده گرفت و اعلام کرد که حمله مذکور در واکنش به یورش اخیر ارتش اسرائیل به جنین انجام شد.

ارتش اسرائیل تصریح کرد که شخص مهاجم پس از توقف خودرویش توسط پلیس در اطراف شهرک «کدومیم» در نزدیکی شهر نابلس، به سوی آنها شلیک کرد.

شهر جنین در کرانه غربی اخیرا شاهد یورش دو روزه و بی‌سابقه ارتش اسرائیل بود که محکومیت‌های بین‌المللی زیادی را به همراه داشت.

مقامات نظامی اسرائیل ادعا کردند که حمله به جنین برای نابودی انبارهای اسلحه و زیرساخت‌های مرتبط با مسلحان فلسطینی بوده است.

طی یورش مذکور، 12 فلسطینی و یک سرباز اسرائیلی کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم