ویرانی گسترده در جنین پس از حمله اسرائیل

بنا به گزارش وزارت اقتصاد فلسطین، ارتش اسرائیل عامدانه شبکه آب و برق جنین را منهدم و راه‌های مواصلاتی و زمین‌های کشاورزی را ویران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمال ابو الرب، معاون استاندار جنین گفت که عملیات نظامی اسرائیل در اردوگاه جنین به 80 درصد منازل مسکونی این اردوگاه آسیب وارد کرده است.

ابو الرب، پنج‌شنبه 15 تیر، به خبرگزاری «العالم العربی» گفت که آسیب‌ها شامل ویرانی کامل برخی منازل و آسیب جزئی به بعضی منازل مسکونی دیگر، همچنین تخریب و آتش‌زدن ممتلکات خصوصی بوده و ده‌ها خودروی شخصی نیر به طور کلی یا جزئی آسیب دیدند.

او افزود: «طی این عملیات نظامی، شبکه آب و برق، خطوط تلفن و شبکه فاضلاب آسیب فراوانی دید.»

وزارت اقتصاد فلسطین نیز گزارش داد که عملیات نظامی اسرائیل در جنین با هدف ویران‌کردن زیرساخت‌ها و اقتصاد این شهر انجام شد.

بنا به این گزارش، ارتش اسرائیل عامدانه شبکه آب و برق جنین را منهدم و راه‌های مواصلاتی و زمین‌های کشاورزی را ویران کرد.

طبق گزارش‌ها، به‌دلیل محاصره استان جنین فعالیت‌های صنعتی، تجاری و خدماتی کاملا متوقف شده و اسرائیل از ورود و خروج کالاها به این استان ممانعت به‌ عمل می‌آورد.

زمانبربودن روند بازسازی

اکرم الرجوب، استاندار جنین نیز با اشاره به ویرانی گسترده در زیرساخت‌های شهری اردوگاه جنین گفت که کارکنان وزارت «خدمات عمومی»، پاکسازی خیابان‌ها از ویرانی‌های برجای مانده از عملیات نظامی اسرائیل را آغاز کردند.

الرجوب تاکید کرد که روند بازسازی منازل زمانبر خواهد بود اما مقامات و نهادهای مسئول در تلاش هستند نیازهای ضروری آسیب‌دیدگان را تا زمان بازسازی منازلشان تامین کنند.

عمار ابوبکر، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع جنین هم اشاره کرد که تجاوزها و محاصره پیوسته این استان توسط نیروهای اسرائیلی بر فضای کسب‌وکار و فعالیت‌های اقتصادی تاثیر منفی گسترده‌ای گذاشته است.

او بیان کرد، در شرایط کنونی مردم فقط به‌دنبال تامین نیازهای اصلی خود از جمله خوراک و مسکن هستند.

عملیات نظامی دو روزه اسرائیل در جنین ضمن ویرانی گسترده زیرساخت‌های شهری و ممتلکات خصوصی، به کشته‌شدن 12 نفر از جمله 5 کودک منجر شد و 140 زخمی برجای گذاشت که حال 30 نفر از آنان وخیم گزارش شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید