10 زخمی در عملیات زیرگرفتن و تیراندازی در پایتخت اسرائیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه»، سه‌شنبه سیزدهم تیر گزارش داد که عملیات زیرگرفتن و تیراندازی در تل‌آویو، پایتخت اسرائیل به زخمی‌شدن دست‌کم 10 شهروند این کشور منجر شد که شرایط سه نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

بنا به این گزارش، عامل این عملیات توسط پلیس اسرائیل کشته شده است.

پلیس اسرائیل در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این عملیات «عامدانه» بوده است.

تل‌آویو
تل‌آویو

از سویی، گروه «حماس» تصریح کرد که عملیات زیرگرفتن در تل‌آویو، اولین واکنش به کشته‌شدن 10 فلسطینی توسط ارتش اسرائیل در جنین محسوب می‌شود.

در همین رابطه، همه بخش‌های اقتصادی و ادارای کرانه باختری به‌دلیل تداوم‌ عملیات ارتش اسرائیل در اردوگاه جنین در شمال این منطقه اعتصاب کردند. این عملیات تاکنون به کشته‌شدن 10 فلسطینی و زخمی‌شدن دست‌کم 100 نفر دیگر منجر شده است.

اعتصاب کنونی توسط گروه فتح، به رهبری محمود عباس، رهبر تشکیلات خودگردان فلسطین ترتیب داده شد.

نهادهای کمک‌رسانی وابسته به سازمان ملل متحد هم از عدم دسترسی آنها به شهر و اردوگاه جنین به دلیل تداوم عملیات نظامی ارتش اسرائیل ابراز نگرانی کردند.

سخنگوی دفتر کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در فلسطین در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت: «از ادامه حملات هوایی و زمینی اسرائیل به جنین در کرانه غربی اشغال‌شده و ادامه حملات هوایی به اردوگاه مملو از جمعیت این شهر به شدت نگران هستیم.»

این مقام بین‌المللی افزود که تاکنون 3 کودک‌ در میان کشته‌شدگان یورش نظامی اسرائیل به جنین شناسایی شدند.

سخنگوی سازمان جهانی بهداشت هم اشاره کرد که اسرائیل از ورود تیم‌های پزشکی وابسته به این سازمان به اردوگاه جنین ممانعت به عمل می‌آورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید