دادگستری فرانسه دارایی‌های بلوکه شده ریاض سلامه را به لبنان تحویل می‌دهد

آلمان به‌طور شفایی مقامات لبنانی را از صدور حکم بازداشت مدیر بانک مرکزی لبنان، به اتهام فساد، کلاهبرداری و تشکیل باندی از افراد تبهکار برای پولشویی و اختلاس مطلع کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

هانری خوری، وزیر دادگستری کابینه موقت لبنان در بیانیه صادره از سوی دفتر رسانه‌ای خود اعلام کرد که قوه قضاییه فرانسه، دارایی‌های مسدود شده متعلق به ریاض سلامه، مدیر بانک مرکزی و دو معاون او را به دولت لبنان انتقال می‌دهد.

خوری افزود: «قوه قضاییه فرانسه با درخواست امانوئل داوود و ژان کلود بوفیه، وکلای فرانسوی تعیین‌شده از سوی دولت لبنان برای توقیف اموال و دارایی‌های متعلق به ریاض سلامه، مدیر بانک مرکزی لبنان، رجا برادر سلامه و همچنین ماریان حویک و آنا کوزاکووا، دستیاران او به نفع دولت لبنان، موافقت کرد».

یک منبع ارشد قضایی، پیشتر در پایان ماه مه به «رویترز» گفته بود که آلمان به‌طور شفاهی مقامات لبنانی را از صدور حکم بازداشت ریاض سلامه، به اتهام فساد، کلاهبرداری و تشکیل باندی از افراد خلاف‌کار برای پولشویی و اختلاس مطلع کرده بود.

به گزارش «العربیه»، منبع دوم آگاه نیز به «رویترز» گفته است که حکم بازداشت سلامه، صادر شده است.

سلامه که دوران ریاستش بر بانک مرکزی لبنان پایان یافته، در لبنان و دست‌کم پنج کشور اروپایی، به ظن اختلاس صدها میلیون دلار از بانک مرکزی لبنان و آسیب‌زدن به اقتصاد این کشور، تحت بازجویی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size