بازگرداندن 10 زن و 25 کودک از اردوگاه‌های سوریه به فرانسه

این چهارمین اقدام دولت فرانسه برای بازگرداندن شهروندان بازداشتی خود از اردوگاه‌های سوریه و عراق است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که 10 زن و 25 کودک ساکن در اردوگاه‌های شمال شرق سوریه، محل بازداشت خانواده‌های مرتبط با جنگجویان گروه تروریستی «داعش» به فرانسه بازگردانده شدند.

این وزارتخانه، سه‌شنبه 13 تیر در اطلاعیه‌ای بیان کرد که کودکان برای پیگیری شرایط سلامتی آنها به سازمان‌های اجتماعی حامی کودکان سپرده شدند و زنان در حال حاضر در اختیار نهادهای قضایی هستند.

این چهارمین اقدام دولت فرانسه برای بازگرداندن شهروندان بازداشتی خود از اردوگاه‌های سوریه و عراق است.

هم اکنون ده‌ها هزار نفر با 60 ملیت متفاوت در دو اردوگاه «الهول» و «روج» در شمال شرق سوریه، تحت کنترل نیروهای کرد و در زندان‌های عراق به‌ سر می‌برند.

این زنان فرانسوی پیشتر به طور داوطلبانه به مناطق تحت نفوذ داعش رفته بودند و پس از شکست این گروه تروریستی بازداشت شدند.

بنا به گزارش‌ها، همه زنان بزرگسال که در مناطق نفوذ داعش در عراق و سوریه بازداشت شدند باید مورد تحقیقات قضایی قرار بگیرند.

فرانسه به‌دلیل روند طولانی‌مدت بازگرداندن اتباع خود از اردوگاه‌های مذکور مورد انتقاد بسیاری از نهادهای بین‌المللی قرار گرفته است.

مقامات فرانسوی برای اولین بار در تابستان 2022 تعداد 16 زن و 35 کودک و دومین بار در اکتبر همان سال 15 زن و 40 کودک دیگر را به فرانسه بازگرداندند.

پس از انتقاد کمیته منع شکنجه سازمان ملل، پاریس مجددا در ژانویه سال جاری 15 زن و 35 کودک را از اردوگاه‌های سوریه به فرانسه منتقل کرد.

وزارت خارجه فرانسه همچنین در بیانیه اخیر خود از حکومت خودگردان کردها در شمال شرق سوریه برای همکاری جهت انتقال اتباع خود قدردانی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید