کشته‌شدن دست‌کم 8 فلسطینی در پی یورش نیروهای اسرائیلی به اردوگاه جنین

رادیو ارتش اسرائیل اعلام کرد که از بامداد دوشنبه 12 خرداد تاکنون 15 حمله هوایی به جنین انجام شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در پی یورش نیروهای اسرائیل به اردوگاه جنین واقع در کرانه باختری، دست‌کم 8 نفر کشته و 50 نفر مجروح شدند.

خبرنگار «العربیه» در مناطق فلسطینی گزارش داد که پس از حملات شب گذشته اسرائیل به جنین که به کشته‌شدن چند فلسطینی منجر شد، نیروهای اسرائیلی بامداد امروز دوشنبه 12 تیر در یک عملیات نظامی گسترده نیروهای کمکی بیشتری را به سمت این شهر و اردوگاه‌های داخل آن فرستادند.

گزارشگر العربیه به نقل از شاهدان عینی افزود که تعدادی زیادی تانک و بیش از یک هزار سرباز اسرائیلی در منطقه «سهل المقیبله» در نزدیکی جنین مستقر شده‌اند.

وزارت بهداشت فلسطین با اشاره به کشته‌شدن هشت نفر به ضرب گلوله نیروهای اسرائیل در جنین و البیره، گفت که یورش نیروهای اسرائیل به جنین منجر به زخمی‌شدن 50 نفر شده است.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که نیروهایش قصد اشغال شهر جنین را ندارند بلکه برای انجام یک عملیات امنیتی وارد اردوگاه‌های فلسطینی می‌شوند.

اسرائیل گفته است که نیروهایش در اردوگاه‌های فلسطینی در جنین مواد منفجره‌ای را کشف کرده‌اند که برای هدف قرار دادن نیروهای این کشور آماده شده بود.

ارتش اسرائیل همچنین تاکید کرده است که عملیات در جنین علیه تشکیلات خودگردان فلسطینی نیست.

رادیو ارتش اسرائیل نیز اعلام کرد که از بامداد دوشنبه 12 خرداد تاکنون 15 حمله هوایی به جنین انجام شده است.

این رادیوهمچنین اعلام کرد که نیروهای اسرائیلی در جریان یورش به جنین، 15 نفر را بازداشت کردند.

تشکیلات خودگردان فلسطینی هم در بیانیه‌‎ای آنچه در جنین اتفاق می‌افتد را «جنایت جنگی» علیه مردم بی‌دفاع فلسطین توصیف کرد.

در همین حال هلال احمر فلسطین اعلام کرد که پس از تخریب خیابان‌های شهر جنین توسط بولدوزرهای ارتش اسرائیل، آمبولانس‌ها و کادر درمانی این سازمان برای مداوای مجروحان نمی‌توانند وارد جنین شوند.

وزیر دفاع اسرائیل نیز گفت که سیستم امنیتی این کشور برای اجرای هر سناریویی در جنین آماده است.

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و وزیر دفاع این کشور، 10 روز پیش با انجام چنین عملیاتی در جنین موافقت کرده بودند.

ارتش اسرائیل مدعی است که در شهر جنین و اردوگاه بزرگ آوارگان یک اتاق شناسایی، محل ملاقات افراد مسلح و مرکز ارتباطات آنها را هدف قرار داده است.

ارتش اسرائیل همچنین مدعی شد که این ستاد به عنوان پناهگاه فعالان تحت تعقیب برای انجام عملیات در ماه‌های اخیر مورد استفاده قرار گرفته است.

عملیات گسترده

ارتش اسرائیل پیش از این از احتمال انجام عملیات گسترده نظامی در شمال کرانه باختری علیه فلسطینی‌ها خبر داده بود.

عملیات نظامی اخیر اسرائیل یادآور تهاجم این کشور به اردوگاه جنین در آوریل سال 2002 بود که بر اساس آمار سازمان ملل متحد در آن زمان، طی آن 58 فلسطینی کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید