سعودی کاهش تولید یک میلیون بشکه‌ای نفت خود را تمدید می‌کند

همزمان روسیه از کاهش نیم میلیون بشکه‌ای صادرات نفت خود در ماه اوت خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک منبع رسمی در وزارت انرژی سعودی دوشنبه 12 تیر اعلام کرد، ریاض به صورت داوطلبانه کاهش تولید یک میلیون بشکه‌ای نفت در روز که از ماه ژوئیه آغاز شده است را به مدت یک ماه دیگر یعنی تا پایان ماه اوت تمدید خواهد کرد.

وزارت انرژی سعودی با اشاره به امکان تمدید مجدد این میزان از تولید نفت حتی پس از ماه اوت، اعلام کرد، تولید نفت سعودی در ماه اوت 2023 تقریباً به 9 میلیون بشکه در روز یعنی به همان میزان قبلی خواهد رسید.

این منبع افزود، این کاهش تولید داوطلبانه و کاهشی که پیشتر در ماه آوریل 2023 سعودی آن را آغاز کرد، احتمالا تا پایان دسامبر 2024 تمدید شود.

این منبع تایید کرد که این کاهش داوطلبانه اضافی برای تقویت تلاش‌های کشورهای عضو «اوپک پلاس» با هدف حمایت از ثبات و تعادل بازارهای نفت انجام می‌شود.

در همین حال روسیه نیز اعلام کرد، در ماه اوت صادرات نفت خود را به میزان نیم میلیون بشکه در روز کاهش خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، معاون نخست وزیر روسیه امروز دوشنبه گفت، مسکو در ماه اوت صادرات نفت خود را به میزان 500 هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد.

او در بیانیه‌ای گفت: «در راستای تلاش‌ها برای اطمینان از متعادل ماندن بازار نفت، روسیه در ماه اوت صادرات نفت خود را به بازارهای جهانی، به میزان 500 هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید