ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین از توقف هماهنگی‌های امنیتی با تل‌آویو خبر داد

اتحادیه عرب در سطح نمایندگان درباره تهاجم اسرائیل به شهر جنین نشست فوق‌العاده‌ای برگزار می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریاست‌ تشکیلات خودگردان فلسطین، دوشنبه 12 تیر اعلام کرد که در واکنش به عملیات نظامی گسترده اسرائیل در تهاجم به اردوگاه جنین که دست‌کم 9 کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشته، هماهنگی‌های امنیتی با اسرائیل را کاملا متوقف خواهد کرد.

«تشدید تنش بسیار خطرناک»

از سوی دیگر، تور وینسلند، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل متحد در روند صلح خاورمیانه، دوشنبه با اعلام این که تشدید تنش کنونی در کرانه باختری، «بسیار خطرناک است»، افزود که به هدف آرام‌سازی أوضاع، با همه طرف‌های دست‌اندرکار، در تماس مستقیم است.

وینسلند در «توییتر» نوشت: «تشدید تنش کنونی در کرانه باختری اشغالی، بسیار خطرناک است و پس از ماه‌ها تنش فزاینده رخ می‌دهد.»

او افزود که این تنش «یک بار دیگر ما را به یاد وضعیت بسیار ناپایدار و بی‌ثبات در سراسر کرانه باختری اشغالی می‌اندازد. همه باید حفاظت از اهالی غیرنظامی را تضمین کنند.»

«تماس مستقیم با تمامی طرف‌ها»

این هماهنگ‌کننده سازمان ملل افزود: «از همان ابتدا به هدف تنش‌زدایی فوری، در تماس مستقیم با همه طرف‌های ذی‌ربط بودم تا اطمینان یابم که کمک‌های بشردوستانه، پزشکی و دیگر کمک‌های ضروری به جنین می‌رسند.»

وزارت بهداشت فلسطین امروز اعلام کرد که در پی یورش نیروهای اسرائیل به شهر جنین و اردوگاه آن و تیراندازی در شهر البیره، 9 فلسطینی کشته و 28 نفر زخمی شدند که 8 تن از آنها زخم‌های خطرناکی برداشتند.

این وزارت‌خانه افزود که سه نفر از قربانیان در نتیجه بمباران کشته شدند و آمار قربانیان به دلیل وخامت حال برخی از زخمی‌ها، احتمالا افزایش خواهد یافت.
از سویی وزارت دفاع اسرائیل با اعلام این‌که هنوز اهداف عملیات خود را محقق نکرده از ادامه یورش نظامیان خود به جنین در کرانه باختری خبر داد.

در همین راستا اتحادیه عرب اعلام کرد که فردا سه‌شنبه 13 تیر در سطح نمایندگان درباره تهاجم اسرائیل به شهر جنین نشست فوق‌العاده‌ای برگزار خواهد کرد.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز طی سخنرانی از جامعه بین‌المللی خواست تا جنایات اسرائیل در پی حمله به شهر جنین را محکوم کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید