19 حمله در شش ماه؛ اسرائیل اهداف جدیدی در مرکز سوریه را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل در واکنش به موشک‌پرانی صورت گرفته از سوی سوریه، علاوه بر منطقه‌ای در حومه استان حمص، مناطق دیگری را نیز بمباران کرد تا شمار حملات این کشور به سوریه در 6 ماه گذشته به 19 حمله برسد.

افیخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل، یکشنبه 11 تیر اعلام کرد جنگنده‌های کشورش یک سامانه دفاع موشکی سوریه را منهدم کردند. این سامانه پیش از این یک موشک به سوی اسرائیل پرتاب کرده بود. او همچنین گفت که جنگنده‌های اسرائیل اهداف دیگری را نیز در همان منطقه بمباران کرده‌اند.

Advertisement

موشک شلیک شده به سوی اسرائیل در آسمان منفجر شده و هیچ خساراتی به بار نیاورد، اما در واکنش به شلیک آن، اسرائیل مناطقی را در حومه شمال شرقی استان حمص بمباران کرد. به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه این مناطق به طرفداری از حزب‌الله لبنان مشهور بوده و گمان می‌رود در آنجا انبارهای مهمات شبه‌نظامیان هوادار ایران وجود داشته باشد. این حمله نوزدهمین حمله اسرائیل به سوریه در 6 ماه گذشته است.

اسرائیل در 14 ژوئن نیز به مناطقی در نزدیکی دمشق حمله و انبارهای مهمات شبه‌نظامیان هوادار ایران را بمباران کرد. در پی این حمله یک سرباز ارتش سوریه زخمی شد.

ارتش اسرائیل معمولا درباره عملیات صورت گرفته اظهار نظر نمی‌کند، اما همواره گفته است که مانع از حضور نظامی ایران در سوریه خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید