کشته‌شدن 4 افسر امنیتی پاکستان طی درگیری با طالبان این کشور

این دست از حملات که غالبا نیروهای امنیتی را هدف قرار می‌دهند‌ با پایان آتش‌بس چند ماهه در نوامبر سال گذشته میان طالبان و اسلام‌آباد تشدید شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گفته مسئولان ذی‌ربط پاکستان، در حمله‌ای که طالبان پاکستان، مسئولیت آن را بر عهده گرفت، چهار افسر امنیتی، یکشنبه 11 تیر طی تبادل تیراندازی در اقلیم بلوچستان جنوب غربی پاکستان، کشته شدند.

حدود 12 مرد مسلح به پلیس و افسران پلیس مرزی پاکستان در یک ایست بازرسی بزرگراه منطقه جوب، حمله کردند که به درگیری مسلحانه دو ساعته انجامید.

سعید عمرانی، کمیسر این منطقه به «خبرگزاری فرانسه» گفت که در این حمله، چهار مامور امنیتی شامل سه پلیس و یک افسر مرزبانی کشته شدند و یکی از عوامل مظنون به هجوم نیز کشته شد اما هنوز هویت او شناسایی نشده است.

طالبان پاکستان متعاقبا در بیانیه‌ای، ضمن برعهده گرفتن مسئولیت این حمله، اعلام کرد که یکی از عوامل هجوم به ضرب گلوله پلیس کشته شده است.

افزایش حملات

این دست از حملات که اغلب نیروهای امنیتی را هدف قرار می‌دهند، از زمانی که طالبان افغانستان، کابل را در سال 2021 تحت کنترل گرفتند با پایان آتش‌بس چند ماهه میان طالبان و اسلام‌آباد در نوامبر سال گذشته، تشدید شده است.

این حملات در مناطق هم مرز با افغانستان سازمان‌دهی شده و اسلام‌آباد مدعی است که برخی از آنها در خاک افغانستان، برنامه‌ریزی می‌شود.

پیش از این، چهار مامور پلیس در ماه آوریل در کوچلاک بلوچستان در درگیری مسلحانه با افراد مسلحی که توسط پلیس به عنوان عوامل وابسته به طالبان پاکستان شناسایی شده بودند، کشته شدند.

همچنین یک عامل انتحاری مرتبط با طالبان پاکستانی در ژانویه گذشته، خود را در مسجدی در داخل مرکز پلیس شهر پیشاور در شمال غرب این کشور منفجر کرد و بیش از 80 افسر را کشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید