آمریکا دو‌ شرکت خدمات مالی سوریه را تحریم کرد

اتحادیه عرب در هفتم ماه مه در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد سوریه از تاریخ مذکور می‌تواند دوباره عضو این اتحادیه شده و در جلسات اتحادیه عرب حاضر شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا دو شرکت خدمات مالی سوریه را به‌دلیل «نقض تحریم‌ها از طریق کمک به حکومت بشار اسد در بهره‌برداری از سیستم مالی بین‌المللی» مورد تحریم قرار داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا، سه‌شنبه، نهم خرداد طی بیانیه‌ای با تاکید بر نقض تحریم‌ها توسط این دو شرکت نام آنها را «الفاضل» و «الادهم» اعلام کرد.

این تحریم‌ها که در چارچوب قانون تحریم سوریه موسوم به «سزار» اعمال شدند، پس از آن است که سوریه اخیرا در نشست ماه مه جاری وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب مجددا به این اتحادیه باز گردانده شد.

اتحادیه عرب در هفتم ماه مه در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که سوریه از تاریخ مذکور می‌تواند دوباره عضو این اتحادیه شده و در جلسات اتحادیه عرب حاضر شود.

این بیانیه بر لزوم برداشتن گام‌های عملی و موثر برای حل تدریجی بحران سوریه بر اساس اصل «گام در برابر گام» مبتنی بر قطعنامه‌های بین‌المللی تاکید کرد.

اتحادیه عرب همچنین خواستار تشکیل کمیته‌ای متشکل از کارشناسان کشورهای اردن، سعودی، عراق، لبنان، مصر و دبیرکل این اتحادیه شد تا با ادامه گفت‌وگو با دمشق، راه‌حلی شامل برای بحران سوریه پیدا کند.

همزمان، ایالت متحده اعلام کرد که سوریه مستحق بازگشت به اتحادیه عرب نیست و واشینگتن روابطش با دمشق را از سر نخواهد گرفت.

اتحادیه عرب پس از آغاز بحران و جنگ داخلی سوریه از نوامبر 2011 عضویت دمشق در این اتحادیه را تعلیق کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید