یک شهروند سعودی در لبنان ربوده شد

بسام مولوی، وزیر کشور لبنان: مجازات ربایندگان این شهروند سعودی سخت خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سفارت پادشاهی عربی سعودی در بیروت تاکید کرد که حادثه ربایش یک شهروند سعودی در لبنان را در هماهنگی با مقامات ارتش و وزارت کشور لبنان پیگیری می‌کند.

به گزارش خبرنگار «العربیه» سفارت سعودی در بیروت ضمن دعوت از کارکنان خود به حفظ هوشیاری از آنها خواسته است با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه جانب احتیاط را رعایت کنند.

بسام مولوی، وزیر کشور لبنان دوشنبه 8 خرداد اعلام کرد که او از روز گذشته پرونده «ربوده شدن» یک شهروند سعودی در بیروت را از طریق نیروهای امنیت داخلی پیگیری می‌کند.

مولوی در حساب «توئیتر» خود افزود: «آنچه رخ داده بر روابط لبنان با برادران سعودی تأثیر منفی می‌گذارد و عاملان آن به سختی مجازات خواهند شد».

او تأکید کرد که مقامات لبنان «همیشه با مشت آهنین» برای آزادی هر شهروندی که در خاک لبنان در معرض هر گونه آسیبی قرار گیرد تلاش می‌کنند».

وزیر کشور لبنان اعلام کرد که با ولید بخاری، سفیر سعودی در لبنان درباره همه جزئیات این اتفاق گفت‌وگو کرده و با وی مرتب در تماس بوده است.

به گزارش رسانه‌های لبنانی، این شهروند سعودی بعد از نیمه شب شنبه گذشته در جاده فرودگاه ربوده شد.

به گفته منابع لبنانی، شهروند سعودی ربوده شده برای شرکت هواپیمایی سعودی کار می‌کند.

این منابع افزودند که ربایندگان این شهروند سعودی در بیروت تقاضای مبالغ مالی کردند.

بر اساس اطلاعات شبکه «العربیه»، شهروند ربوده شده سعودی «م.م» نام دارد که برای آخرین بار در نزدیکی مجتمع «البیال» در مرکز شهر بیروت دیده شده است.

فرد ربوده شده ساکن لبنان است و برای خطوط هوایی سعودی کار می‌کند.

اطلاعات حاکی از آن است که وی سحرگاه در حالی که با خودروی شخصی به سمت خانه خود در عرمون می‌رفت، ربوده شده است.

خانواده شهروند ربوده شده سعودی در ارتباط با شماره تلفن او تماسی دریافت کردند که در آن ربایندگان در ازای آزادی وی 400 هزار دلار درخواست کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید