گفت‌وگوی وزرای خارجه سعودی و بریتانیا درباره اقدامات ریاض برای حل بحران سودان

بن فرحان تلاش‌های سعودی برای نزدیک‌کردن دیدگاه‌های دو طرف درگیری در سودان از طریق مذاکرات جده را با کلورلی در میان گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله، وزیر خارجه سعودی، دوشنبه 8 خرداد، با جیمز کلورلی، همتای بریتانیایی خود تلفنی گفت‌وگو کرد.

در این تماس، تلاش‌های ریاض با هدف حمایت از راه‌حل‌های سیاسی در جمهوری سودان، در کنار دیگر تلاش‌های خستگی‌ناپذیر پادشاهی عربی سعودی در راستای همگرایی طرف‌های سودانی از طریق میزبانی آنها در مذاکرات جده و توافق‌های به دست‌آمده در موضوع آتش‌بس کوتاه مدت و ترتیبات بشردوستانه، مورد گفت‌وگوی طرفین قرار گرفت.

وزاری خارجه سعودی و بریتانیا همچنین راه‌های تقویت و توسعه روابط استوار میان دو کشور دوست و افزایش هماهنگی‌های مشترک در قبال بسیاری از مسائل را مورد بررسی قرار دادند.

تشدید درگیری در خارطوم

از سویی به گفته اهالی خارطوم، صدای درگیری‌های شدید و مداوم، امروز در بخش‌هایی از پایتخت، ساعاتی قبل از انقضای توافق آتش‌بس شکننده که تا حدودی رسیدن کمک‌های اندک بشردوستانه را امکان‌پذیر ساخت، شنیده شد.

درگیری‌ها از روز گذشته تا امروز دوشنبه در جنوب و غرب ام‌درمان، یکی از سه شهر همسایه که ایالت خارطوم را تشکیل می‌دهند، ادامه داشت. ساکنان جنوب خارطوم در آن سوی رود نیل نیز گفتند که درگیری‌هایی در اواخر شامگاه یکشنبه رخ داد.

سعودی و آمریکا روز گذشته اعلام کردند که ارتش و نیروهای «پشتیبانی سریع» بارها آتش‌بس را نقض کرده و مانع رسیدن کمک‌های بشردوستانه و بازگرداندن خدمات اولیه شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size