قلیچدار اوغلو: شاهد ناعادلانه‌ترین انتخابات در سال‌های اخیر بودیم

رئیس کمیسیون انتخابات ترکیه اعلام کرد که رجب طیب اردوغان برای سومین بار به عنوان رئیس جمهوری ترکیه انتخاب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کمال قلیچدار اوغلو، نامزد شکست‌خورده انتخابات ریاست جمهوری ترکیه از هواداران خود خواست به «مبارزه برای دموکراسی» ادامه دهند.

اوغلو، یکشنبه هفتم خرداد پس از اعلام پیروزی اردوغان برای سومین بار در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در جمع هواداران خود گفت، «این انتخابات اراده و خواست مردم برای تغییر حاکمیت استبدادی را نمایان کرد.»

اوغلو پیش از اعلام رسمی پیروزی اردوغان توسط کمیسیون انتخابات ترکیه سخنرانی کرد.

او همچنین از شرایط سخت ترکیه در مرحله پیش رو ابراز نگرانی کرد.

اوغلو تاکید کرد که «این انتخابات ناعادلانه‌ترین انتخابات طی سال‌های اخیر بوده» و نامزد رقیب را به «بهره‌برداری گسترده از امکانات دولتی» متهم کرد.

در همین رابطه، احمد ینار، رئیس کمیسیون انتخابات ترکیه اعلام کرد که رجب طیب اردوغان برای سومین بار به عنوان رئیس جمهوری ترکیه انتخاب شد.

ینار، شامگاه یکشنبه هفتم خرداد در کنفرانس خبری تصریح کرد که اردوغان با کسب 52.14 درصد از آرای ریخته‌شده در صندوق‌های رای، رسما به مقام ریاست جمهوری ترکیه برگزیده شد.

پیش از این، اردوغان با حضور در جمع هوادارانش که برای پایکوبی از پیروزی او تجمع کرده بودند، اظهار داشت، با پشتیبانی مردم ترکیه مجددا رئیس جمهور شده و رای‌دهندگان با رای خود جشنی ملی را رقم زدند.

اردوغان که بر سقف یک اتوبوس برابر محل اقامتش در استانبول سخنرانی می‌کرد، گفت: «مردم ترکیه مسئولیت ریاست جمهوری برای پنج سال آینده را به من واگذار کردند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید