حمله موشکی اسرائیل به حومه دمشق

این حمله، نخستین مورد از اواخر ماه مارس است و حملات اسرائیل به مواضع اطراف شهر حلب، در 2 مه، 7 کشته برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های سوریه از «تجاوز اسرائیل» در شامگاه یکشنبه 7 خرداد به حومه دمشق خبر داده و تاکید کردند که پدافند هوایی سوریه در واکنش به این حمله، فعال شد.

صدای انفجارهایی در پایتخت سوریه قبل از نیمه شب به وقت محلی (21:00 به وقت گرینویچ) شنیده شد.

تلویزیون سوریه نیز از حمله اسرائیل در اطراف دمشق خبر داد و اعلام کرد که پدافند هوایی، اهدافی مرتبط با «دشمن» را در آسمان پایتخت و اطراف آن، زیر ضربات خود گرفتند.

منابع محلی اعلام کردند که یکی از مکان‌هایی که هدف این حمله قرار گرفت، گردان پدافند هوایی در نزدیکی منطقه حفیر التحتا بود.

به گفته این منابع، حمله هوایی اسرائیل در قالب دو حمله موشکی انجام شد که یکی از موشک‌ها به اطراف فرودگاه دمشق اصابت کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد: «دشمن اسرائیلی از سمت جولان اشغالی، با هدف قراردادن نقاطی در اطراف دمشق، تهاجم هوایی را انجام داد و پدافند هوایی ما علیه موشک‌های دشمن فعال شد و برخی از آنها را ساقط کرد.»

بر أساس گزارش «سانا»، این حمله موشکی صرفا زیان‌های مادی برجای گذاشت.

این حمله که حومه دمشق را هدف قرار داد، نخستین مورد از اواخر ماه مارس است و حملات اسرائیل به مواضع اطراف شهر حلب، در 2 مه، 7 کشته برجای گذاشت.

تل‌آویو در طول سال‌های گذشته، صدها حمله هوایی در سوریه انجام داد که طی آنها، مواضع ارتش سوریه و اهدافی مرتبط با ایران و حزب‌الله لبنان از جمله انبارهای اسلحه و مهمات در مناطق جداگانه، هدف قرار گرفتند.

اسرائیل به ندرت مسئولیت انجام حملات در سوریه را می‌پذیرد اما همواره تاکید دارد که به مقابله با آنچه که تلاش ایران برای تحکیم حضور نظامی خود در سوریه توصیف می‌کند، ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید