تاکید سازمان ملل بر اهمیت حمایت بین‌المللی برای دستیابی به صلح در یمن

هانس گروندبرگ، فرستاده سازمان ملل متحد: در این زمان حساس، طرفین یمنی مسئول‌ هستند تا بر پیشرفت‌های حاصل شده تکیه کنند و گام‌های جدی در جهت صلح پایدار بردارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن، دوشنبه 8 خرداد تاکید کرد که ثبات تلاش‌های جامعه بین‌المللی و وحدت اهداف آن در قبال یمن، عوامل محوری برای حرکت به سوی صلح پایدار در این کشور و پایان دادن به درگیری هشت ساله است.

گروندبرگ در پایان سفر به توکیو در مصاحبه‌ای بر لزوم ادامه و تقویت حمایت‌های بین‌المللی برای حل و فصل سیاسی پایدار که صلح در آینده را تضمین می‌کند، تاکید کرد.

نماینده سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد، در جریان این سفر با کی تاکاجی، معاون وزیر امور خارجه ژاپن و مقامات دولتی در مورد تلاش‌های مداوم برای حمایت از طرفین یمنی به‌منظور دستیابی به توافق آتش‌بس سراسری و ازسرگیری روند سیاسی فراگیر و جامع زیرنظر سازمان ملل متحد گفت‌وگو کرد.

گروندبرگ از ژاپن به خاطر حمایت بی دریغ این کشور از سازمان ملل در زمینه میانجی‌گری و تلاش‌های امدادرسانی بشردوستانه در یمن و نقش مهمی که در شورای امنیت ایفا می‌کند، تشکر کرد.

نماینده ویژه سازمان ملل در یمن گفت: «در این زمان حساس، طرفین مسئولیت دارند تا بر پیشرفت‌های حاصل شده تکیه کنند و گام‌های جدی در جهت برقراری صلح پایدار بردارند».

فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن همچنین ثبات تلاش‌های جامعه جهانی و وحدت اهداف آن در قبال یمن را از عوامل محوری در این راستا ارزیابی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید