95 هزار آواره از آغاز درگیری در سودان وارد مصر شدند

رئیس جمهوری مصر دستور داد تا خدمات امدادی، پزشکی و غذایی لازم در گذرگاه‌های زمینی بین مصر و سودان به آوارگان سودانی ارائه شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت مصر یکشنبه 7 خرداد از پذیرش بیش از 95 هزار آواره سودانی از آغاز درگیر‌ها میان ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع تا کنون خبر داد.

سرلشکر اشرف عطیه، فرماندار اسوان در جریان بازدید از گذرگاه زمینی قسطل بین دو کشور گفت که این گذرگاه روزانه پذیرای حدود 3 هزار آواره سودانی است.

او اظهارداشت، دولت اتوبوس‌هایی برای انتقال آوارگان به این منطقه فراهم کرده است تا آنها را به ایستگاه راه‌آهن یا به مکان‌هایی که می‌خواهند در آن ساکن شوند، منتقل کنند.

وی افزود: «برای حمل و نقل افرادی که از سودان به مرز مصر پناه می‌برند، لنگرگاه شرقی بندر قسطل همچنین کل مسیر ناوبری شامل کشتی‌های فعال در رودخانه نیل متعلق به یگان محلی شهر ابوسمبل و کشتی‌های متعلق به نیروهای مسلح آماده ارائه خدمات و انتقال آوارگان به مناطق امن هستند».

فرماندار اسوان گفت: «معاینه سریع افراد در گذرگاه ورودی به وسیله درمانگاه‌های قرنطینه با افزایش تعداد کلینیک‌های سیار برای تشخیص هرگونه بیماری واگیردار انجام می‌گیرد».

او همچنین از فراهم کردن مقدار زیادی داروهای اورژانسی و استقرار تیمی از گامبیا در بنادر برای سمپاشی و ضدعفونی کردن اتوبوس‌های ورودی، تجهیز کلینیک برای بیماری‌های غیر واگیر همچنین تجهیز کلینیک مشاوره برای زنان باردار و مادران در شهر کرکر و ارائه خدمات روانشناسی خبر داد.

پیشتر مصر اعلام کرد که به تلاش خود برای انتقال اتباع مصری و خارجی از سودان با توجه به شرایط جنگی و پذیرایی از آوارگان سودانی ادامه می‌دهد.

در همین رابطه، عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر دستور داد تا خدمات امدادی، پزشکی و غذایی لازم در گذرگاه‌های زمینی بین مصر و سودان به آوارگان سودانی ارائه شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید