السودانی: شورای هماهنگی عراق-سعودی موفق به تقویت روابط دو کشور شد

حجم صادرات سعودی به عراق در حدود 4 میلیارد ریال سعودی تخمین زده می‌شود که باعث جهشی در تجارت بین عراق و «گذرگاه جدیده عرعر» شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد شیاع السودانی نخست‌وزیر عراق بر تمایل عراق به توسعه روابط دوجانبه با پادشاهی عربی سعودی تاکید کرد.

السودانی روز شنبه 6 خرداد در بیانیه‌ای از موفقیت‌های به دست آمده توسط شورای هماهنگی عراق و سعودی و گام‌های سازنده این شورا در راستای توسعه روابط فی‌مابین دو کشور قدردانی کرد.

نخست‌وزیر عراق در دیدار با صالح الجاسر، وزیر حمل و نقل سعودی بر تمایل بغداد برای توسعه روابط دوجانبه با ریاض در زمینه‌های مختلف به گونه‌ای که پاسخگوی خواسته‌های ملت‌های دو کشور باشد، تاکید کرد.

السودانی همچنین بر اهمیت همکاری کشورهای منطقه در ابعاد اقتصادی، سرمایه‌گذاری و صنعتی تاکید کرد و از موفقیت‌های به دست آمده توسط شورای هماهنگی بین عراق و سعودی و گام‌های سازنده آن در راستای توسعه روابط دو کشور قدردانی کرد.

تقویت روابط اقتصادی

گفتنی است سعودی و عراق برای تقویت روابط دوجانبه به ویژه اقتصادی و توسعه‌ای در راستای خدمت به رشد و حمایت از فرصت‌های مشترک تلاش می‌کنند و مبادلات تجاری دو کشور طی پنج سال گذشته 17.7 میلیارد ریال رسیده است.

حجم صادرات سعودی به عراق نزدیک به 4 میلیارد ریال سعودی تخمین زده می‌شود که باعث جهشی در تجارت بین عراق و «گذرگاه جدیده عرعر» شده است.

شورای هماهنگی عراق و سعودی علاوه بر تقویت همکاری‌های مشترک بین دو طرف در امور مهم بین‌المللی و منطقه‌ای، حفاظت از منافع مشترک و همچنین تعدادی از پرونده‌های اقتصادی، توسعه، امنیتی، سرمایه‌گذاری، گردشگری، فرهنگی و رسانه‌ای را مورد توجه قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم