تیم فنی سعودی برای افتتاح سفارت در دمشق وارد سوریه شد

وزارت خارجه سوریه از تیم فنی سعودی در دمشق استقبال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از توافق برای ازسرگیری روابط دیپلماتیک و بازگشایی سفارت‌ها میان ریاض و دمشق یک تیم فنی سعودی روز شنبه 6 خرداد وارد دمشق شد تا درباره سازوکارهای بازگشایی سفارت پادشاهی عربی سعودی در سوریه گفت‌وگو کند.

غازی بن رافع العنزی، وزیر تام‌الاختیار و رئیس تیم سعودی با ایمن سوسان، معاون وزیر امور خارجه سوریه و عنفوان نائب، رئیس تشریفات وزارت امور خارجه سوریه در مقر این وزارتخانه در دمشق دیدار کردند.

ایمن سوسان ضمن استقبال گرم از هیئت سعودی، از آمادگی کشورش برای ارائه تمامی امکانات و حمایت‌ها برای تسهیل در انجام ماموریت تیم سعودی خبر داد.
بازگشت به اتحادیه عرب

این سفر پس از آن صورت گرفت که وزارت امور خارجه سعودی در 9 ماه مه از ازسرگیری فعالیت‌های نمایندگی دیپلماتیک این کشور در سوریه خبر داد.

دمشق در پی تعلیق عضویت آن به‌دلیل بحران داخلی، پس از قریب به 12 سال غیبت به جمع کشورهای عضو اتحادیه عرب بازگشت. کشور سوریه طی نشست فوق‌العاده شورای اتحادیه عرب که 7 مه 2023 در سطح وزرای خارجه در قاهره برگزار شد عضویت خود در اتحادیه عرب را بازیافت.

پیش از نشست قاهره یک نشست مشورتی در اواسط آوریل گذشته در شهر جده برگزار شد که طی آن وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج، اردن، مصر و عراق گردهم آمدند تا راه‌حل‌‌های بحران سوریه، بازگشت دمشق به آغوش جهان عرب و فراهم‌سازی شرایط لازم برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب را مورد بررسی قرار دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم