یونیسف: 6 میلیون کودک یمنی در آستانه گرسنگی قرار دارند

یونیسف پیشتر اعلام کرد برای انجام عملیات بشردوستانه خود جهت نجات جان کودکان یمنی در سال 2023 به 484 میلیون دلار بودجه نیاز دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یونیسف، صندوق کودکان ملل متحد اعلام کرد در صورت عدم اتخاذ اقدامات لازم از جمله تامین بودجه کافی برای ارائه کمک‌های بشردوستانه، میلیون‌ها کودک یمنی قربانی بحران گرسنگی در این کشور می‌شوند.

دفتر یونیسف در یمن، چهارشنبه سوم خرداد در صفحه توییتر خود نوشت: «حدود 6 میلیون کودک یمنی در آستانه گرسنگی قرار دارند و به کمک‌های فوری بشردوستانه نیازمند هستند.»

یونیسف خاطرنشان کرد که «الان وقت مناسبی برای انجام تعهدات ما و شرکای اروپایی‌مان جهت ارائه کمک‌های انسان‌دوستانه برای حمایت و نجات جان کودکان یمنی است.»

کودک یمنی دچار سوتغذیه در مرکزی درمانی در صنعا
کودک یمنی دچار سوتغذیه در مرکزی درمانی در صنعا

این سازمان جهانی پیشتر اعلام کرد که برای انجام عملیات بشردوستانه خود جهت نجات جان کودکان یمنی در سال 2023 به 484 میلیون دلار بودجه نیاز دارد.

بنا به گزارش ماه مارس یونیسف، بیش از 11 میلیون کودک یمنی نیازمند کمک‌های بشردوستانه بوده که حدود 2.2 میلیون نفر از آنها دچار سوتغذیه شدید هستند.

برنامه جهانی غذا نیز روز یکشنبه گذشته اعلام کرد با هدف ادامه کمک‌های غذایی برای نجات جان کودکان در یمن به‌طور فوری نیازمند 80 میلیون دلار است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید