ارتش اسرائیل پهپاد نفوذی از لبنان را سرنگون کرد

به‌دنبال سرنگونی این پهپاد نفوذی و ارزیابی تحرکات حزب‌الله، نیروهای ارتش اسرائیل در مرزهای شمالی به حالت آماده‌باش درآمدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع اسرائیل اعلام کرد که یک پهپاد کوچک را که بر فراز مرز لبنان و اسرائیل پرواز می‌کرد، سرنگون کرده است.

به گزارش، «تایمز اسرائیل»، در بیانیه روز پنج‌شنبه، 4 خرداد، ارتش اسرائیل آمده است که سامانه‌های پدافند هوایی این پهپاد کوچک را در نزدیکی شهر زرعیت در شمال اسرائیل رهگیری و سرنگون کرده‌اند.

در تصویری که ارتش به اشتراک گذاشته است، به نظر می‌رسد این پهپاد یک کوادکوپتر تجاری در دسترس است که توسط شرکت چینی DJI ساخته شده است.

تاکنون هیچ بیانیه‌ای از سوی حزب‌الله یا رسانه‌های وابسته به آن، در مورد سرنگونی این پهپاد منتشر نشده است.

لبنان و اسرائیل از لحاظ فنی در وضعیت جنگی هستند و مرزهای این دو کشور به شدت محافظت شده و معمولاً توسط هواپیماهای بدون سرنشین از هر دو طرف مورد نفوذ قرار می‌گیرند.

لبنان به‌طور مکرر از حمله پهپادهای جاسوسی اسرائیل به حریم هوایی خود شاکی است، اما ارتش اسرائیل معتقد است که چنین عملیاتی برای ردیابی و شناسایی فعالیت‌های حزب‌الله ضروری است.

این در حالی‌ست که ساعاتی پیش خبرنگار «العربیه» به نقل از وزارت دفاع اسرائیل اعلام کرد که به‌دنبال سرنگون کردن یک پهپاد نفوذی از لبنان، ارتش اسرائیل ضمن ارزیابی تحرکات حزب‌الله لبنان نیروهای خود را در مرزهای شمالی مجاور با لبنان به حالت آماده‌باش درآورده است.

در جریان کنفرانسی در روز دوشنبه نیز رئیس اداره اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل هشدار داد که رهبر حزب‌الله «نزدیک به اشتباهی» است که می‌تواند جرقه‌ای برای یک جنگ منطقه‌ای ایجاد کند، او در این‌باره همچنین به دشمنان منطقه‌ای اسرائيل هشدار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم