حمایت یک حزب مخالف پناهجویان از قلیچدار اوغلو در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه

اوغان روز دوشنبه حمایت خود را از اردوغان در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اومیت اوزداغ، دبیرکل حزب تندرو و راستگرای ظفر، از احزاب مخالف پناهجویان در ترکیه از کمال قلیچدار اوغلو، نامزد اپوزیسیون در دور دوم انتخابات این کشور اعلام حمایت کرد.

اوزداغ، چهارشنبه، سوم خرداد در نشست با رسانه‌ها به همراه قلیچدار اوغلو اظهار داشت، «توافق کردیم تا حداکثر یک سال پس از انتخابات همه پناهجویان را به کشورهایشان بازگردانیم.»

او گفت: «بزرگترین چالش ترکیه بازگرداندن 13 میلیون پناهجوی خواستار پناهندگی و پناهجویان غیرقانونی در کشور است.»

دبیرکل حزب ظفر خاطرنشان کرد: «اقتصاد و امنیت هیچ کشوری با وجود 13 میلیون پناهجو بهبود نمی‌یابد» و افزود: «برنامه‌ریزی کردیم تا طبق قوانین و مواثیق بین‌المللی یک سال پس از انتخابات 13میلیون پناهنده را به کشورهایشان باز گردانیم.»

اوزداغ تصریح کرد: «همه کسانی که به ائتلاف ما رای دادند را در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری جهت رای دادن به قلیچدار اوغلو به عنوان حامی برنامه بازگرداندن پناهجویان دعوت می‌کنم.»

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در روز یکشنبه هفتم خرداد (28 مه) برگزار می‌شود.

اردوغان و قلیچدار اوغلو، نامزدهای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه
اردوغان و قلیچدار اوغلو، نامزدهای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه

حمایت اوغان از اردوغان

در همین رابطه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه دوشنبه گفت که با سنان اوغان، نامزد شکست خورده در دور اول انتخابات ریاست جمهوری برای حمایت از نامزدیش در دور دوم انتخابات هیج توافقی نکرده است.

اردوغان در گفت‌وگو با شبکه «تی ‌آر تی خبر» تاکید کرد که آنکارا به دنبال برنامه‌ای برای بازگشت آوارگان سوری به کشورشان است.

اوغان روز دوشنبه حمایت خود را از اردوغان در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد.

این نامزد حامی اردوغان خواستار اعلام برنامه‌ای مدون برای اخراج میلیون‌ها مهاجر غیر قانونی از ترکیه و ادامه مبارزه با گروه‌های تروریستی شد.

رئیس جمهوری ترکیه خاطرنشان کرد: «میان من و سنان اوغان هیچ مذاکره‌ای نبوده است. اپوزیسیون همواره در این رابطه به گمانه‌زنی می‌پردازد. هیچ شرط و شروطی بین ما وجود ندارد.»

اردوغان در مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری ترکیه 49.52 درصد و قلیچدار اوغلو 44.88 درصد آرای رای‌دهندگان را کسب کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید