«آزولیک العلا» اقامتگاه‌هایی لوکس با معماری الهام‌گرفته از محیط زیست سعودی

در طراحی «آزولیک العلا» از محیط طبیعی و تنوع زیستی منطقه، از جمله تپه‌های شنی و کوه‌های اطراف آن الهام گرفته شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیسیون سلطنتی برای «العلا» (RCU) از ارائه طرح‌هایی برای توسعه منطقه آزولیک العلا (AZULIK AlUla) در پادشاهی عربی سعودی و احداث یک هتل لوکس جدیدی با معماری الهام‌گرفته از طبیعت و محیط زیست این کشور رونمایی کرد.

پروژه احداث این هتل قرار است در سال 2027 مورد بهره‌برداری و پذیرای مهمانان باشد.

به گزارش «العربیه»، انتظار می‌رود این اقامتگاه که توسط برند لوکس مکزیکی "AZULIK" اداره می‌شود و توسط معماری «Roth Architecture» طراحی شده، بیش از 300 شغل جدید ایجاد کند.

به گفته این کمیسیون سعودی، پروژه «آزولیک العلا» در منطقه افق نبطیان در میان دره‌های شهری باستانی و در نزدیکی طرح توسعه دهکده سوارکاری «المتادیل» و «وادی الفان» احداث خواهد شد.

این اقامتگاه دارای 76 ویلای خصوصی، اسپا، باشگاه VIP، رستوران‌ها و کافه‌هایی با برندهای بین‌المللی، مهمان‌خانه‌هایی مجلل و موزه هنر است.

طراحی «آزولیک العلا» از محیط طبیعی و تنوع زیستی منطقه، از جمله تپه‌های شنی و کوه‌های اطراف آن الهام گرفته شده است.

تردد وسایل نقلیه شخصی در داخل ملک مجاز نخواهد بود اما در عوض، یک سیستم حرکتی تمام الکتریکی، همراه با مسیرهای اسب و شتر و مسیرهای پیاده روی برای مهمانان به منظور لذت بردن از محیط اطراف ارائه خواهد شد.

معماری «آزولیک العلا»، بر مفهوم توسعه‌ پایدار و ارتباط با میراث طبیعی و انسانی پیرامون این ملک باشکوه استوار است.

بر اساس داده‌های سازمان جهانی گردشگری که هفته گذشته منتشر شد، سعودی دومین مقصد گردشگری جهان است که سریع‌ترین رشد را دارد.

بر پایه گزارش این سازمان، این پادشاهی در سه ماهه اول سال 2023، با حدود 7.8 میلیون گردشگر که در چند ماه اول سال از آن بازدید کردند، در مجموع 64 درصد از سطح قبل از همه‌گیری کووید، فراتر رفت.

سعودی همچنین رتبه سیزدهم جهانی را به عنوان یکی از پربازدیدترین مناطق گردشگری بین‌المللی در سال 2022 به خود اختصاص داده و از رتبه 25 در سال 2019، 12 پله در فهرست UNWTO ارتقا یافت.

بر اساس داده‌ها، تعداد گردشگران بین‌المللی که از پادشاهی عربی سعودی برای تمام مقاصد سفر بازدید کرده‌اند، در سال 2022 بالغ بر 16.6 میلیون نفر بوده است

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید