کشته‌شدن 3 نفر در حمله هوایی ترکیه به منطقه سنجار در شمال عراق

ارتش ترکیه سه‌شنبه گذشته هم منطقه سنجار را مورد حمله هوایی قرار داد که در آن حمله نیز سه عضو مسلح یگان حامیان سنجار کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نهاد مبارزه با تروریسم اقلیم کردستان اعلام کرد در پی حمله هوایی ترکیه به منطقه سنجار در شمال عراق سه نیروی مسلح ایزدی وابسته به حزب کارگران کردستان کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

این نهاد در بیانیه‌ای تصریح کرد که «ساعت 5 صبح سه‌شنبه دوم خرداد شماری پهپاد وابسته به ارتش ترکیه یک موضع وابسته به یگان حامیان سنجار در روستای چومو خلف در این منطقه را هدف قرار داده که به کشته‌شدن سه نفر و زخمی‌شدن سه نفر دیگر منجر شد.»

ارتش ترکیه سه‌شنبه گذشته هم این منطقه را مورد حمله هوایی قرار داد که در آن حمله نیز سه عضو مسلح یگان مذکور کشته شدند.

این حملات هوایی در حالی انجام می‌شود که ترکیه در هفتم خرداد شاهد دور دو‌م انتخابات ریاست جمهوری میان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری کنونی ترکیه و کمال قلیچدار اوغلو، نامزد اپوزیسیون است.

افراد کشته‌شده عضو یگان حامیان سنجار از گروه‌های وابسته به حزب کارگران کردستان به‌شمار می‌روند. دولت ترکیه و برخی کشورهای غربی این یگان را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند.

یگان حامیان سنجار همچنین با همکاری نیروهای «الحشد الشعبی» عراق در شکست داعش در سال 2017 همکاری داشته است.

ترکیه از آوریل گذشته هر گونه سفرهای هوایی به فرودگاه شهر سلیمانیه، دومین شهر بزرگ اقلیم کردستان عراق را لغو کرده است.

اندکی پس از لغو پروازها به سلیمانیه، ارتش ترکیه به حمله پهپادی علیه رهبر نیروهای سوریه دموکراتیک در اطراف آن فرودگاه متهم شد.

ارتش ترکیه همچنین در اواخر فوریه و اولیل مارس چندین حمله هوایی به منطقه سنجار انجام داد که به کشته‌شدن شماری از نیروهای یگان حامیان سنجار انجامید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید