وزیر دفاع سعودی: از تلاش‌های بین‌المللی برای حل بحران یمن حمایت می‌کنیم

رئیس شورای ریاستی یمن از حمایت اقتصادی و کمک‌های بشردوستانه سعودی برای کاهش مشکلات مردم یمن قدردانی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده خالد بن سلمان بن عبدالعزیز، وزیر دفاع سعودی با تاکید مجدد بر حمایت از شورای ریاست جمهوری یمن گفت که ریاض از تلاش‌های بین‌المللی برای حل‌وفصل بحران یمن با هدف تحقق صلح و پیشرفت برای مردم این کشور حمایت می‌کند.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، سه‌شنبه دوم خرداد وزیر دفاع سعودی با رشاد العلیمی، رئیس شورای ریاستی یمن که هم اکنون در سعودی به سر می‌برد، دیدار کرد.

خالد بن عبدالعزیز در این دیدار درود پادشاه و ولی‌عهد سعودی را به العلیمی و دیگر اعضای شورای ریاستی یمن منتقل ‌و برای یمن و مردم این کشور آرزوی برقراری امنیت و ثبات کرد.

همزمان، رئیس شورای ریاستی یمن از حمایت اقتصادی و کمک‌های بشردوستانه سعودی برای کاهش مشکلات مردم یمن قدردانی کرد. او همچنین نقش ریاض در برقراری آتش‌بس، احیای روند سیاسی و حل‌وفصل مسالمت‌آمیز و پایدار بحران یمن بر اساس توافقات داخلی و نظارت سازمان ملل متحد را مهم به‌شمار آورد.

در این دیدار محمد بن سعید آل جابر، سفیر سعودی در یمن و هشام بن عبدالعزیز بن سیف، رئیس دفتر وزیر دفاع سعودی حضور داشتند.

اعضای شورای ریاستی یمن نیز در این دیدار حاضر بودند.

سفیر سعودی اواخر آوریل گذشته با هدف نزدیک‌کردن نظر طرف‌های یمنی و ادامه آتش‌بس میان آنها به صنعا سفر کرد.

هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در یمن هم پیوسته برای ترغیب طرف‌های یمنی برای انجام گفت‌وگوهای مستقیم با هدف پایان جنگ چندین ساله در این کشور تلاش می‌کند.

گروندبرگ طی ماه‌های اخیر خواستار ادامه فرآیند حل مسالمت‌آمیز کنونی میان طرف‌های یمنی به‌ویژه پس از روند موفقیت‌آمیز تبادل دوجانبه اسیران است و بر اهمیت گفت‌وگو ‌و دادن امتیازات متقابل برای حل نهایی بحران یمن تاکید دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید