شورای وزیران سعودی از توافق آتش‌بس طرفین درگیر در سودان استقبال کرد

شورای وزیران سعودی: امیدواریم مذاکرات سودان بر فعال کردن روند سیاسی متمرکز شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران سعودی سه‌شنبه 2 خرداد از امضای توافق آتش‌بس کوتاه مدت توسط نمایندگان طرفین درگیری در سودان استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری (واس) شورای وزیران سعودی در جلسه‌ای که به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی در کاخ «السلام» در جده برگزار شد، ابراز امیدواری کرد که مذاکرات بین طرفین سودانی بر توقف دائمی خصومتها متمرکز شده و به فعال کردن روند سیاسی در این کشور منجر شود.

در بیانیه شورای وزیران سعودی که خبرگزاری «واس» آن را منتشر کرد آمده است که در آغاز جلسه ملک سلمان پادشاه سعودی محتوای پیامی که از پادشاه بحرین در رابطه با روابط دو کشور و دو ملت برادر دریافت کرده بود را به اطلاع هیئت وزیران رساند.

شورای وزیران سعودی نتایج سی و دومین اجلاس سران کشورهای عربی به ریاست این کشور که به «بیانیه جده» معروف شد، را مثبت دانسته و آن را صفحه جدیدی برای پیشبرد مسیر اقدام مشترک عربی تلقی کرد که به تقویت همبستگی و اتحاد میان کشورهای عربی جهت رویارویی با چالش‌ها انجامیده و به حل مشکلات و دستیابی به اهداف و تحقق آرمان‌ها در آینده‌ای امیدوارکننده برای مردم جهان عرب و نسل‌های آینده کمک خواهد کرد.

در جلسه شورای وزیران همچنین بر تمایل همیشگی سعودی برای متحد کردن صفوف کشورهای عربی و علاقمندی ریاض به هر راهکاری که به بهبودی شرایط ثبات و رفاه در منطقه و تحقق توسعه پایدار در ابعاد مختلف از جمله همکاری مشترک در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی منجر شود، تاکید شد.

در همین رابطه سلمان الدوسری، وزیر اطلاع‌رسانی سعودی به خبرگزاری «واس» گفت که شورای وزیران مفاد دیدارهای شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد و رئیس شورای وزیران سعودی با رهبران تعدادی از کشورهای عربی و همچنین دیدار او با رئیس جمهوری اوکراین و بحث درباره راه‌های تقویت روابط و توسعه آن را مورد بررسی قرار داد.

نتایج چهارمین جلسه کمیسیون مشورتی سیاسی سعودی و الجزایر و نشست (چهارمین) کمیته سیاسی، امنیتی و نظامی شورای هماهنگی ریاض - بغداد در جلسه شورای وزیران سعودی بررسی و از گام‌های باتخاذ شده برای تحکیم روابط قدردانی شد.

شورای وزیران همچنین از آغاز ماموریت فضایی علمی فضانوردان اعزامی از پادشاهی عربی سعودی به ایستگاه فضایی بین‌المللی برای کمک به دستیابی به نتایج علمی برای خدمت به بشریت در راستای تحقق آرمان‌های این کشور و دست‌یابی به اهداف چشم‌انداز 2030 توسعه سعودی قدردانی کرده و برای دو فضانورد سعودی، موفقیت‌ در انجام ماموریت و بازگشت امن به کشورشان آرزو کرد.

شورای وزیران از دستاوردهای علمی و جوایز به دست آمده توسط دانش‌آموزان و دانشجویان دختر و پسر با‌استعداد پادشاهی عربی سعودی درخشش آنها در مسابقات بین‌المللی، علم و مهندسی (ISEF 2023) که نتیجه تلاش مستمر دولت برای بهبود کیفیت بخش آموزشی و ارتقا به بهترین‌ استانداردهای موفق بین‌المللی است، قدردانی کرد.

شورای وزیران همچنین ارتقای جایگاه پادشاهی عربی سعودی در شاخص‌های سازمان جهانی گردشگری مربوط به تعداد گردشگران خارجی و درآمدهای حاصل از گردشگری بین‌المللی در سال 2022 میلادی را نشان دهنده علاقمندی دولت به تقویت و توسعه این بخش و افزایش سهم آن در تولید ناخالص ملی در راستای چشم‌انداز 2030 توسعه سعودی به منظور تنوع‌بخشیدن به منابع اقتصاد در این کشور ارزیابی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید