8 تن از رهبران گروه اخوان المسلمین در مصر به اعدام محکوم شدند

محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین، محمود عزت جانشین او از جمله محکومین به اعدام هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادگاهی در مصر دوشنبه یکم خرداد 8 تن از رهبران ردیف اول گروه «اخوان المسلمین» را به اعدام محکوم کرد.

محمد بدیع، رهبر اخوان المسلمین محمود عزت، جانشین رهبر اخوان المسلمین، محمد البلتاجی، عمرو زکی، اسامه یاسین، صفوات حجازی، عصام عبدالماجد و محمد عبدالمقصود به اعدام محکوم شدند.

این افراد در پرونده شماره 72 سال2021 متعلق به جرایم امنیتی که در رسانه‌ها به «رویدادهای سکو» معروف است، به اعدام محکوم شدند اما برای صدور حکم نهایی آنها از نظر قانونی به رای مفتی اعظم جمهوری مصر نیاز است.

پس از دریافت پاسخ مفتی اعظم جمهوری مصر قرار است دادستان این کشور طی جلسه‌ای در 29 سپتامبر آینده درباره پرونده متهمان، رای نهایی خود را برای اجرای حکم صادر کند.

متهمان پس از صدور حکم، دو ماه فرصت دارند تا از دادگاه تجدیدنظر - دیوان عالی کشور، نسبت به حکم صادره تقاضای تجدید نظر کنند.

دادگاه تجدیدنظر حق دارد که پس از بررسی دلایل محکومیت متهمان و نیز پس از استماع دعاوی دفاعیات وکلای آنها، احکام صادره را تایید، تخفیف یا لغو کامل کند.

رهبران اخوان المسلمین پیشتر نیز به اتهام ارتکاب اعمال خشونت‌آمیز به زندان‌های طولانی مدت محکوم شده بودند.

محمد بدیع، رهبر اخوان المسلمین که اکنون به اعدام محکوم شده است، پیشتر به 80 سال زندان محکوم شد و صفوات حجازی و محمد البلتاجی نیز به اعدام محکوم شده بودند. این افراد رهبران ردیف اول اخوان المسلمین هستند.

قانون ماده 12 مبارزه با تروریسم در مصر تصریح می‌کند که مجازات تأسیس یا اداره یا رهبری گروه تروریستی اعدام یا حبس ابد است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید