لحظه تاریخی ورود فضانوردان سعودی به درون ایستگاه فضایی بین‌المللی

سازمان فضانوردی سعودی در سال 2018 تاسیس شده و سال گذشته برنامه اعزام فضانوردان به فضا را راه‌اندازی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از 16 ساعت فضاپیمایی و پیوستن موفقیت‌آمیز کپسول فضاپیمای «دراگون» به ایستگاه فضایی بین‌المللی «ISS»، در لحظه‌ای تاریخی ریانه برناوی و علی القرنی دو فضانورد اعزامی از پادشاهی عربی سعودی به درون این ایستگاه فضایی وارد شدند.

با اعزام این دو فضانورد سعودی و دو فضانورد همراه آنها از آژانس فضانوردی آمریکا «ناسا» به ایستگاه فضایی بین‌المللی، نگاه جهانیان بار دیگر به فضا و یکی دیگر از دستاوردهای بلندپروازانه سعودی معطوف شد.

ریانه برناوی و علی القرنی دو فضانورد سعودی در لحظه ورود به درون ایستگاه فضایی بین‌المللی از سوی سلطان النیادی، فضانورد اماراتی و دیگر فضانوردان همراه او مورد استقبال قرار گرفتند.

Advertisement

ماموریت 10 روزه

فضاپیمای حامل این چهار فضانورد سعودی و آمریکایی در شامگاه یکشنبه 31 اردیبهشت، با موشک «فالکون 9» و در چارچوب ماموریت ویژه‌ ده روزه‌ای که مشترکا توسط «ناسا»، شرکت «اسپیس ایکس»، شرکت «آکسیوم اسپیس» و سازمان فضایی سعودی سازماندهی شده است، به سوی فضا پرتاب شد.

علاوه بر بسیاری از علاقمندان در سراسر جهان، صدها هزار شهروند سعودی با افتخار و سربلندی لحظه به لحظه مراحل این ماموریت تاریخی را از زمین به فضا دنبال کردند.

این ماموریت موفقیت‌آمیز در راستای برنامه سازمان فضانوردی پادشاهی عربی سعودی برای آموزش کادرهای کارآزموده برای اعزام به سفرها و ماموریت‌های فضایی و همچنین مشارکت در انجام آزمایش‌های علمی و تحقیقات بین‌المللی در بخش فضا صورت می‌گیرد.

شایان ذکر است که سازمان فضانوردی سعودی در سال 2018 تاسیس شده و سال گذشته برنامه اعزام فضانوردان به فضا را راه‌اندازی کرد.

پادشاهی عربی سعودی در سال‌های دور نیز یکی از شهروندان خود را به فضا اعزام کرده بود. شاهزاده سلطان بن سلمان بن عبدالعزیز، فرزند ملک سلمان پادشاه کنونی سعودی در چارچوب ماموریتی آمریکایی در سال 1985 به فضا اعزام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید