سعودی یورش مقام اسرائیلی به مسجد الاقصی را محکوم کرد

این اقدامات تحریک‌آمیز چند روز پس از توافق آتش‌بس میان اسرائیل و گروه جهاد اسلامی صورت می‌گیرد که طی درگیری میان دو طرف 33 فلسطینی و 2 اسرائیلی کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه پادشاهی عربی سعودی روز یکشنبه 31 اردیبهشت حمله یک مقام اسرائیلی به صحن مسجد الاقصی را به شدت محکوم کرد.

این وزارتخانه تاکید کرد که این اقدامات سیستماتیک نقض آشکار همه قوانین و میثاق‌های بین‌المللی و تحریک احساسات مسلمانان در سراسر جهان است و وزارت خارجه سعودی نیروهای اشغالگر اسرائیل را مسئول کامل عواقب ادامه این رفتارهای خصمانه می‌داند.

به گزارش پلیس اسرائیل در قدس، «ایتمار بن غفیر»، وزیر راست افراطی امنیت ملی این کشور در اقدامی که به تشدید تنش در قدس شرقی انجامید، وارد صحن مسجد الاقصی شد.

پلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد که بن غفیر صبح یکشنبه از محل بازدید کرد و هیچ حادثه‌ای در این بازدید رخ نداده است. بن غفیر با انتشار تصویری از خود در تلگرام نوشت: «اورشلیم روح ماست».

اقدام بن غفیر دیدار آریل شارون در سال 2000 از مسجد الاقصی را یادآور شد که به آغاز انتفاضه دوم فلسطینی‌ها انجامید و تا سال 2005 ادامه یافت.

بن غفیر در ژانویه گذشته هم به وارد مسجد الاقصی شد که اقدام او محکومیت اسرائیل از سوی کشورهای عربی و اسلامی را به همراه داشت.

این وزیر افراطی اسرائیلی پیشتر نیز همراه ده‌ها هزار اسرائیلی در اورشلیم طی «راهپیمایی پرچم‌ها» که هر ساله برای بزرگداشت اشغال بخش شرقی شهر قدس در سال 1967 برگزار می‌شود، شرکت کرده بود.

کابینه امنیتی حکومت اسرائیل قرار است نشست هفتگی خود را یکشنبه در قدس شرقی که اسرائیل از سال 1967 آن را اشغال کرده است برگزار کند.

این اقدامات تحریک‌آمیز چند روز پس از توافق آتش‌بس میان اسرائیل و گروه جهاد اسلامی صورت می‌گیرد که طی درگیری میان دو طرف 33 فلسطینی و 2 اسرائیلی کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم