ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع سودان در جده توافق آتش‌بس 7 روزه امضا کردند

منابع «العربیه»: توافق آتش‌بس هفت روزه ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع سودان 48 ساعت پس از امضا به مورد اجرا گذاشته می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع «العربیه» شامگاه شنبه 30 اردیبهشت از امضای توافق آتش‌بس 7 روزه با اهداف انسان‌دوستانه میان نمایندگان ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع سودان در شهر جده سعودی خبر دادند.

طبق این توافق که از 48 ساعت پس از لحظه امضای آن به مورد اجرا گذاشته می‌شود، افراد مسلح موظف به ترک بیمارستان‌ها شده و طرف‌های درگیر اصلاح مراکز خدماتی و درمانی را تسهیل می‌کنند.

بنا به گزارش این منابع، توافق آتش‌بس هفت روزه ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع سودان 48 ساعت پس از لحظه امضای آن به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.

به گفته این منابع توافق بین نمایندگان طرف‌های متخاصم سودانی در حضور شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی در شهر جده امضا شده است.

همچنین در این راستا توافق شد که کمیته‌‌ای با مشارکت سعودی و ایالات متحده آمریکا شامل نمایندگانی از ارتش و پشتیبانی سریع سودان با هدف نظارت بر حسن اجرای آتش‌بس تشکیل شود.

طبق مفاد توافق میان نمایندگان طرف‌های متخاصم سودانی، مقرر شد که نیروهای نظامی از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خارج شوند و اجازه تعمیر و نگهداری زیرساخت‌ها و همچنین ارائه خدمات اساسی را فراهم سازند.

نیز توافق شد بیمارستان‌ها مجددا راه‌اندازی شده و کمک‌های امدادی بشردوستانه بین نیازمندان توزیع شود.

بنا بر توافق حاصله میان نمایندگان ارتش و پشتیبانی سریع سودان در جده همچنین مقرر شد که روند جمع‌آوری اجساد کشته شدگان درگیری‌ها و دفن آنها از سوی دو طرف تسهیل شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید