نخست‌وزیر لبنان: نشست سران عرب در جده به‌دنبال حل بحران‌های خاورمیانه است

میقاتی: از برادران عرب درخواست دارم به لبنان برای انجام گفت‌وگو میان نیروهای سیاسی کمک کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نجیب میقاتی، نخست‌وزیر لبنان با استقبال از بیانیه پایانی سی و دومین نشست سران کشورهای عربی در جده در روز گذشته، اشاره کرد که این نشست به‌دنبال حل‌وفصل بحران‌ها و مشکلات در جهان عرب است.

میقاتی، شنبه 30 اردیبهشت در گفت‌وگو با تلویزیون «العربیه» گفت که نشست سران عرب بر حل همه بحران‌های خاورمیانه تاکید داشت و افزود، نشست جده بر خلاف نشست‌های پیشین بر اقدامات عملی تکیه کرده است.

او درباره مشکلات کشورش خاطرنشان کرد که لبنانی‌ها «نیازمند گفت‌وگو هستند، اگر لبنانی‌ها با هدف حل مشکلات کشور با یکدیگر گفت‌وگو می‌کردند، می‌توانستند شخصی را به عنوان رئیس جمهوری انتخاب کنند.»

میقاتی تاکید کرد، اگر لبنان رئیس جمهوری داشت شرایط به مراتب بهتر از وضع کنونی بود و ادامه داد: «از برادران عرب درخواست دارم به لبنان برای انجام گفت‌وگو میان نیروهای سیاسی کمک کنند. لبنان نیازمند کمک اقتصادی برادران عرب است.»

او همچنین ابراز داشت که لبنان در سال‌های اخیر از جهان عرب فاصله گرفت.

میقاتی با یادآوری این که لبنان کماکان کشور «بیماری» بوده و برای درمان نیازمند کمک برادران عرب است، افزود، لبنان نیازمند توافق «طائف» جدیدی نیست بلکه خواستار اجرای توافق پیشین طائف است.

نخست‌وزیر لبنان بیان کرد که هر گونه توافق سیاسی در منطقه، بر شرایط داخلی لبنان تاثیر مستقیمی خواهد گذاشت.

بیانیه پایانی نشست سران عرب در جده از مقامات لبنانی خواست برای انتخاب رئیس جمهوری و تشکیل کابینه تلاش کرده و جهت حل بحران اقتصادی کشور، سریعا به اصلاحات اقتصادی اقدام کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید