سعودی حمله به سفارت قطر در خارطوم را محکوم کرد

ریاض طرف‌های سودانی را به حفظ آرامش و پیوستن به فرآیند سیاسی در این کشور و پایبندی به «توافق جده» فراخواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه سعودی یورش به سفارت دولت قطر در سودان و تخریب دارایی‌های آن در خارطوم را تقبیح و محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» وزارت خارجه این پادشاهی شنبه 30 اردیبهشت طی بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن یورش به سفارتخانه قطر و تخریب دارایی‌های آن در خارطوم، مخالفت خود را با همه انواع خشونت‌ها و اقدامات خرابکارانه علیه نمایندگی‌های دیپلماتیک در سودان ابراز کرد.

بنا بر این گزارش، سعودی همچنین طرف‌های سودانی درگیر را به پایبندی به «توافق جده» و حفظ آرامش و پیوستن به فرآیند سیاسی در این کشور جهت دست‌یابی به راه‌حلی عادلانه و فراگیر برای برون‌رفت از بحران در جمهوری سودان فراخوانده است.

پیش از این وزارت خارجه سودان شنبه در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شد، ضمن متهم کردن نیروهای پشتیبانی سریع به فرماندهی محمد حمدان دقلو معروف به«حمیدتی» به یورش به مقر سفارت قطر در خارطوم، این اقدام را به شدت محکوم کرد.

در این بیانیه، وزارت خارجه سودان همچنین با متهم کردن نیروهای پشتیبانی سریع به غارت و تخریب دارایی‌های سفارت قطر در خارطوم چنین اقدامی را نقض عرف‌ها و قوانین بین‌المللی مربوط به مصونیت دیپلمات‌ها و حفاظت از مقرها و دارایی‌های نمایندگی‌های دیپلماتیک عنوان کرد.

پیش از آن دولت قطر اعلام کرد که نیروهای مسلح غیرنظامی اقدام به یورش به ساختمان سفارت این کشور و تخریب‌ دارایی‌های آن در خارطوم کرده‌اند.

دولت قطر همچنین اعلام کرد که این کشور به منظور پیشگیری از هر گونه به مخاطره افتادن کارکنان، همه دیپلمات‌ها و کارمندان سفارت خود در خارطوم را تخلیه کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size