اتباع ترکیه مقیم خارج مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری را آغاز کردند

رای دهندگان ترکیه که نامشان در در فهرست رای‌دهندگان خارج از کشور ثبت شده، خواهند توانست تا ساعت 17:00 یکشنبه 28 مه رای دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

روند رای‌گیری از رای‌دهندگان ترکیه ثبت‌شده در لیست رای‌دهندگان مقیم خارج برای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور، شنبه 30 اردیبهشت در گذرگاه‌های مرزی آغاز شد.

رای‌دهندگان ترکیه که نامشان در فهرست رای‌دهندگان خارج از کشور ثبت شده، خواهند توانست تا ساعت 17:00 یکشنبه 28 مه در دروازه‌های مرزی «ایپسالا»، «کاپی کوله»، «بازار کوله»، «حمزه بیلی» و «دره کوی» با کشورهای اروپایی، رای دهند.

وزارت امور خارجه ترکیه، سه‌شنبه گذشته اعلام کرد که رای‌گیری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور از 20 مه آغاز خواهد شد.

وزارت امور خارجه سه‌شنبه طی توئیتی اعلام کرد: «از 20 مه، روند رای‌گیری در صندوق‌هایی که توسط 151 نمایندگی ترکیه در 73 کشور و در 167 مرکز باز خواهند شد، آغاز و تا 28 مه ادامه خواهد داشت.»

در دور اول انتخابات در 14 مه، رجب طیب اردوغان، 49.5 درصد آرا را به دست آورد که اندکی کمتر از اکثریت 50 درصد + 1 رای لازم برای جلوگیری از کشیده‌شدن به دور دوم انتخابات بود.

کمال قلیچدار اوغلو، نامزد ائتلاف اپوزیسیون شش‌گانه ترکیه هم در دور اول انتخابات 44.9 درصد آرا را به دست آورد، در حالی که سنان اوگان، از ائتلاف «آتا» (نیاکان)، با به دست آوردن 5.2 درصد آراء از این رقابت حذف شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید