ولی‌عهد سعودی با رئیس جمهوری اوکراین در جده دیدار و گفت‌وگو کرد

زلنسکی: پادشاهی عربی سعودی نقش مهمی ایفا می‌کند و کییف برای ارتقای سطح همکاری با ریاض آمادگی دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد و رئیس شورای وزیران سعودی جمعه 29 اردیبهشت در جده با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» بن سلمان و زلنسکی درباره روابط دوجانبه ریاض و کییف و مسائل دارای اهتمام مشترک گفت‌وگو کردند.

ولی‌عهد سعودی حین استقبال از رئيس جمهوری اوکراین ضمن ابراز پافشاری و حمایت پادشاهی عربی سعودی از همه تلاش‌های بین‌المللی به‌کار گرفته شده برای حل سیاسی بحران (اوکراین - روسیه) بر تداوم تلاش‌های ریاض برای ایفای نقش به‌منظور کاستن از تبعات انسانی بحران شرق اروپا تاکید کرد.

زلنسکی نیز ضمن اشاره به نقش محوری سعودی در منطقه خاورمیانه و جهان بر آمادگی کییف جهت ارتقای همکاری با ریاض تاکید کرد.

او در این راستا همچنین گفته که درباره موضوعاتی نظیر همکاری در زمینه انرژی با ولی‌عهد سعودی گفت‌وگو خواهد کرد.

زلنسکی ظهر جمعه با یک فروند هواپیمای دولتی فرانسه که از لهستان برخاسته بود، به فرودگاه جده رسید و به عنوان مهمان افتخاری در سی‌ و دومین اجلاس سران کشورهای عضو اتحادیه عرب حضور یافت.

رئیس جمهوری اوکراین در اجلاس سران اتحادیه عرب ضمن تاکید بر عزم خود برای «تقویت روابط دوجانبه و روابط اوکراین با جهان عرب» درباره طرح صلح مورد نظر کییف و اوضاع در شبه‌جزیره کریمه الحاق شده توسط روسیه سخنرانی کرد و میانجی‌گری پادشاهی عربی سعودی در آزادی اسرای جنگی میان اوکراین و روسیه را با‌ارزش خواند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید