وزارت خارجه اردن: سفارت ما در خارطوم مورد حمله و تخریب قرار گرفت

وزارت خارجه اردن ضمن محکوم کردن شدید حمله به سفارت این کشور در خارطوم خواستار احترام طرف‌های متخاصم به قوانین بین‌المللی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه اردن دوشنبه 25 اردیبهشت در بیانیه‌ای اعلام کرد که ساختمان سفارت پادشاهی اردن در خارطوم ، هدف حمله قرار گرفته و تخریب شده است.

خارطوم، پایتخت سودان از بیش از یک ماه پیش شاهد درگیری بین ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع این کشور بوده است.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که «ساختمان سفارت اردن در خارطوم امروز (دوشنبه) مورد حمله و تخریب قرار گرفت».

وزارت خارجه دولت پادشاهی اردن حمله به ساختمان سفارت این کشور در خارطوم و خشونت و خرابکاری، به ویژه مواردی که ساختمان‌های دیپلماتیک را هدف قرار داده و حرمت آن را نقض کرده است را به شدت محکوم کرد.

این وزارتخانه بر لزوم احترام به قواعد حقوق بین‌الملل و پایبندی به توافقات بین‌المللی ذیربط به ویژه کنوانسیون وین در مورد روابط دیپلماتیک تاکید کرد.

این وزارتخانه جزئیات بیشتری در مورد میزان خسارت وارده یا طرفی که این خرابکاری و حمله را انجام داده است، ارائه نکرد.

درگیری حدود یک ماه پیش در سودان بین ارتش سودان به فرماندهی عبدالفتاح البرهان و نیروهای پشتیبانی سریع به فرماندهی محمد حمدان دقلو معروف به «حمیدتی»، تاکنون بیش از 750 کشته و 5 هزار زخمی برجای گذاشته است.

بیمارستان‌ها، سازمان‌های بشردوستانه و خانه‌های مسکونی در خارطوم از این درگیری از غارت و تخریب در امان نماندند و تاکنون بیش از 500 هزار نفر از ساکنان خارطوم به دلیل جنگ و درگیری به شهرهای دیگر یا کشورهای همسایه فرار و پناه برده‌اند.

ارتش سودان نیروهای پشتیبانی سریع را متهم می‌کند که از غیرنظامیان به عنوان «سپر انسانی» استفاده می‌کنند.

از سوی دیگر، نیروهای پشتیبانی سریع حملات هوایی ارتش به پایتخت که بیش از پنج میلیون نفر جمعیت دارد، را محکوم می‌کند.

نیروهای پشتیبانی سریع مرکز خارطوم را در کنترل دارند. این در حالی است که ژنرال البرهان خواستار عقب‌نشینی آنها از پایتخت و پیروی از قانون دولت موقت شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید