تخریب اقامتگاه وابسته نظامی سفارت کویت در خارطوم

وزارت خارجه کویت: باردیگر از مقامات رسمی و همه طرف‌های ذی‌ربط در سودان می‌خواهیم تا اقدامات فوری در راستای تامین حفاظت کامل از دفاتر نمایندگی‌های دیپلماتیک و مجازات متجاوزان اتخاذ کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه کویت، شامگاه دوشنبه 25 اردیبهشت اعلام کرد که اقامتگاه وابسته نظامی سفارت این کشور در خارطوم، هدف حمله و تخریب قرار گرفت.

خبرگزاری «کونا» به نقل از بیانیه وزارت امور خارجه کویت نوشت: «کویت حمله به اقامتگاه وابسته نظامی سفارت و هرگونه خشونت و خرابکاری را محکوم می‌کند.»

در این بیانیه آمده است که این حمله، «نقض آشکار هنجارها و مبانی حقوق بین‌الملل و کنوانسیون وین قلمداد می‌شود.»

این وزارتخانه بار دیگر از مقامات رسمی در سودان خواست تا «اقدامات فوری در راستای تامین حفاظت کامل از دفاتر نمایندگی‌های دیپلماتیک و مجازات متجاوزان اتخاذ کنند.»

وزارت خارجه اردن نیز دوشنبه اعلام کرد که سفارت این کشور در خارطوم، هدف حمله و تخریب قرار گرفته است.

اردن در بیانیه‌ای با محکوم‌کردن حمله به سفارت این کشور در خارطوم، بر لزوم احترام به مبانی ذی‌ربط حقوق بین‌الملل، تاکید ورزید.

وزارت امور خارجه سودان هم به نوبه خود این حمله را محکوم و نیروهای «پشتیبانی سریع» را متهم کرد که در حمله به سفارات و نمایندگی‌های دیپلماتیک سایر کشورها دست دارد.

سودان از اواسط ماه گذشته، صحنه درگیری‌های سنگین میان ارتش سودان و نیروهای «پشتیبانی سریع» به ویژه در خارطوم، پایتخت این کشور بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید