کمیته صلیب سرخ جهانی: مراکز بهداشتی سودان در آستانه فروپاشی هستند

درگیری‌های خشونت‌‌بار میان نیروهای ارتش و پشتیبانی سریع در سودان از نیمه ماه آوریل تاکنون به گسترش بی‌ثباتی، ناامنی و کشته شدن صدها نفر در این کشور منجر شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که تأسیسات بهداشتی سودان پس از یک ماه درگیری‌های خشونت‌‌بار بین ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع در این کشور در آستانه فروپاشی است.

این کمیته دوشنبه 25 اردیبهشت از طریق حساب توییتر خود اضافه کرد که مراکز بهداشتی درمانی در سودان هفته‌ها از کمبود تجهیزات پزشکی و درمانی رنج می‌برند و خاطرنشان کرد که بیش از 70 درصد بیمارستان‌ها فعالیت و خدمات درمانی خود را متوقف کرده‌اند.

سودان از اواسط آوریل شاهد درگیری‌های خشونت‌‌باری بین ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع بوده است که تاکنون صدها کشته برجای گذاشته است.

در حالی که بسیاری از سودانی‌ها در بیمارستان‌های بدون برق یا آب گرفتار مانده‌اند، سایر بیمارانی که به مراقبت‌های پزشکی نیاز دارند نیز در حال تخلیه هستند.

کارکنان پزشکی و داوطلبان به «بی‌بی‌سی» گفتند که از ابتدای درگیری‌ها، به دلیل کمبود غذا و نوشیدنی و همچنین ترس از گلوله‌باران گسترده و مداوم مناطق پیرامون محل فعالیت خود، از فشار روانی شدیدی رنج می‌برند.

یکی از پزشکان در گفت‌وگو با «بی‌بی‌سی» گفت :«کمک‌های غیرنقدی دریافت کرده‌ایم، اما کافی نیست. اکنون با هماهنگی مقامات ذی‌ربط تلاش می‌کنیم بیمارستان را تخلیه کنیم، اما برنامه تخلیه مناسبی وجود ندارد که باعث نگرانی‌های بیشتری می‌شود، زیرا ما در منطقه بسیار خطرناکی قرار داریم و در برابر حملات آسیب‌پذیر هستیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید