وزیر دارایی سعودی: ریاض برای افزایش امنیت غذایی در حال هماهنگی با کشورهای عربی است

الجدعان، بر تمایل ریاض برای دستیابی به شرایط مناسب برای رشد اقتصادی و ثبات در منطقه تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد عبدالله الجدعان، وزیر دارایی سعودی، طی اظهاراتی گفت که بحران‌های جهانی پی در پی منجر به وجود آمدن چالش‌های مشترک در زمینه توسعه و اقتصاد شده و نشان‌دهنده اهمیت یکپارچگی اقتصادی در میان کشورهای عربی بوده است.

الجدعان در ادامه گفت که کشورهای عربی با توجه به چالش‌های جهانی و برای رویارویی با خطرات در منطقه باید به توسعه مدل‌های مالی پایدار روی بیاورند.

وزیر دارایی سعودی در جریان نشست شورای اقتصادی و اجتماعی اتحادیه کشورهای عربی، بر تمایل پادشاهی برای دستیابی به شرایط مناسب برای رشد اقتصادی و ثبات در منطقه، تاکید کرد.

وی افزود که سعودی بر ابتکارات زیادی برای رویارویی با چالش‌های نوظهور در جهان و منطقه عربی طراحی کرده است، از جمله طرح «خاورمیانه سبز» و رویکرد اقتصاد چرخشی کربن که به دستیابی به اهداف بین‌المللی برای کاهش انتشار کربن کمک کرده و در عین حال منابع انرژی مورد نیاز برای جهان را فراهم می‌کند.

الجدعان تاکید کرد که سعودی به همراه نهادهای گروه هماهنگی عربی برای تقویت امنیت غذایی تلاش می‌کند و به این منظور بسته حمایت مالی بیش از 10 میلیارد دلاری را راه‌اندازی کرده است.

وزیر دارایی سعودی در ادامه گفت که این پادشاهی تمایل دارد با بسیج تلاش‌ها اقداماتی از طریق راه‌اندازی چارچوبی مشترک برای مقابله با بدهی‌ها صورت بگیرد. پیشتر این موضوع توسط رهبران کشورهای گروه 20 در نشست ریاض تصویب شده بود.

الجدعان در پایان گفت که سعودی از لحاظ حمایت‌هایی که از کشورهای در حال توسعه به ویژه کشورهای منطقه می‌کند رتبه اول را در جهان کسب کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید