فرمانده نیروهای «پشتیبانی سریع» خبر کشته‌شدن خود را تکذیب کرد

عبدالفتاح البرهان، فرمان مسدودکردن حساب‌های نیروهای پشتیبانی سریع و شرکت‌های آن در بانک‌های سودان در داخل و خارج را صادر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سپهبد محمد حمدان دقلو معروف به «حمیدتی»، فرمانده نیروهای «پشتیبانی سریع»، در فایلی صوتی که در حساب کاربری خود در «توییتر» منتشر کرد، با تکذیب خبر کشته‌شدنش، تاکید کرد که در بیشتر نقاط خارطوم تردد دارد.

فرمانده نیروهای پشتیبانی سریع همچنین از نیروهای خود خواست تا با آنچه که «دزدان» نامید، مبارزه کنند و به مردم سودان کمک کرده و نیازهای آنها را برآورده سازند.

عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش سودان یکشنبه 24 اردیبهشت، فرمان مسدودکردن حساب‌های نیروهای پشتیبانی سریع و شرکت‌های آن در بانک‌های سودان در داخل و خارج را صادر کرد.

البرهان همچنین جلوی پرداخت حقوق یا تخصیص بودجه برای نیروهای پشتیبانی سریع را گرفت.

از سوی دیگر، دفتر فرمانده ارتش سودان، یکشنبه 24 اردیبهشت در بیانیه‌ای اعلام کرد که حسین یحیی جنقول، رئیس بانک مرکزی این کشور از سمت خود برکنار و برعی الصدیق احمد، یکی از معاونان جنقول جایگزین او شد.

بیانیه وزارت خارجه سودان

این در حالی بود که وزارت امور خارجه سودان یکشنبه با تندترین عبارات، «حمله و ورود اجباری شورشیان شبه‌نظامی کودتاچی پشتیبانی سریع در روز شنبه به بیمارستان‌های قلب و کلیه جبره و احمد قاسم» را محکوم کرد.

در بیانیه وزارت خارجه سودان آمده است که نیروهای پشتیبانی سریع، کادر پزشکی و بیماران این مراکز را هدف تعرض و ارعاب قرار دادند و آمبولانس‌ها را به سرقت بردند که مدیران بیمارستان را واداشت بیماران را به دیگر بیمارستان‌های امن، منتقل کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید