سازمانی حقوق بشری حوثی‌ها را به ارتکاب جنایات جنگی و پاکسازی قومی متهم کرد

در گزارش سازمان «اراده» برای مبارزه با شکنجه و ناپدیدسازی اجباری آمده است که قبایل حجور در یمن مورد تعدی و نقض حقوق بشر مستمر قرار دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک سازمان حقوق بشری، یکشنبه 24 اردیبهشت، شبه‌نظامیان حوثی را به ارتکاب «جنایت جنگی و پاکسازی قومی» علیه قبیله حجور در استان حجه در شمال غربی یمن متهم کرد.

در گزارش سازمان «اراده» برای مبارزه با شکنجه و ناپدیدسازی اجباری افراد، تحت عنوان «حجور زخمی در حال خونریزی» آمده است که قبایل حجور از زمان تلاش حوثی‌ها در سال 2011 برای تسلط بر مناطق این قبایل تا سال 2019 که هجوم این گروه منجر بر تسلط بر 5 منطقه این قبایل شد، به صورت مستمر مورد شکنجه قتل و آدم‌ربایی حوثی‌ها قرار گرفته و تعداد زیادی از افراد این قبایل توسط حوثی‌ها ناپدید شدند.

این گزارش انواع نقض حقوق بشر علیه قبایل حجور توسط حوثی‌ها را مستند کرده است، از جمله کشتار غیرنظامیان در جریان تهاجم، اعدام میدانی مجروحان، آواره کردن هزاران خانواده، بمباران منازل، غارت سرمایه‌ها، مصادره زمین‌های آنها و ربودن افراد برجسته این قبایل از خانه‌ها از جمله موارد نقض حقوق بشر است که حوثی‌ها به طور سیستماتیک مرتکب آن شدند.

این گزارش تاکید می کند که شبه‌نظامیان در جریان عملیات‌های مکرر خود در مناطق حجور، 117 غیرنظامی را کشته و 537 تن دیگر از جمله 12 زن و 14 کودک را زخمی کردند. آنها همچنین 337 نفر از قبایل حجور از جمله 5 کودک را ربودند.

این گزارش حاکی از آن است که 7 تن از ربوده‌شدگان این قبایل که عبارتند از: احمد الزعكری، على فلات، حزام فلات، محمد علی الهادی، يحيى ريبان، مسلم الزعكری ونجيب النشمه، همچنان در زندان‌های شبه‌نظامیان حوثی هستند.

گزارش توضیح داد که حوثی‌ها 34 خانه را منفجر و 713 خانه را به طور کامل یا جزئی ویران کرده و 882 خانواده را آواره کردند.

این سازمان حقوق بشری، شبه‌نظامیان حوثی را مسئول سرنوشت ربوده‌شدگان و ناپدیدشدگان اجباری دانسته و تاکید کرده که جنایات شبه‌نظامیان علیه فرزندان قبایل «حجور» جنایتی جنگی به‌شمار می‌رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید