اردوغان: نتیجه انتخابات هر چه باشد را خواهم پذیرفت

پس از عقب‌نشینی «محرم اینجه» از نامزدی خود برای ریاست جمهوری اکنون رقابت‌ها برای پست ریاست جمهوری ترکیه میان 3 نامزد قوی یعنی اردوغان، کیلیچداراوغلو و سینان اوگان در جریان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه که فردا یکشنبه شاهد آن خواهیم بود، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور طی سخنانی گفته است که نتیجه انتخابات را هر چه باشد، خواهد پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری «بلومبرگ»، اردوغان شامگاه جمعه 21 اردیبهشت در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که حزب حاکم و متحدانش هر نتیجه‌ای که از صندوق‌های رای برآید را مشروع می‌دانند و هر کاری که دموکراسی بطلبد را انجام خواهند داد.

اتهام روسیه

اظهارات رجب طیب اردوغان پس از آن بیان می‌شود که رقیب اصلی او، کمال قیلیچداراوغلو، گفته است که در صورت پیروزی مخالفان، اعضای دولت اردوغان ممکن است نخواهند قدرت را به صورت مسالمت‌آمیز منتقل کنند.

کاندیدای اصلی اپوزیسیون همچنین بازیگران روسی ناشناس را به انتشار محتوای «دیپ فیک» یا معلومات خیلی نادرست و سایر اطلاعات گمراه کننده با هدف تأثیرگذاری بر نتیجه انتخابات یکشنبه ترکیه متهم کرد.

با این حال، ریاست جمهوری روسیه «قاطعانه» این اتهام را رد کرد، در حالی که اردوغان در جریان یک حضور تلویزیونی طی کمپین انتخاباتی خود در روز جمعه در کنار همتای روسی خود پوتین ظاهر شد.

بیش از 60 میلیون شرکت کننده در انتخابات

تعداد رای دهندگان ترکیه‌ای که فردا به مراکز رای دهی می‌روند 60 میلیون و 697 هزار و 843 نفر است که بیش از نیمی از آنها را زنان تشکیل می‌دهند.

کمیته عالی انتخابات تعداد زنان ترکیه‌ای شرکت کننده در انتخابات را بیش از 30 میلیون و 710 هزار و 790 نفر تخمین زده است.

پس از عقب‌نشینی «محرم اینجه» از نامزدی خود برای ریاست جمهوری اکنون رقابت‌ها برای پست ریاست جمهوری ترکیه میان 3 نامزد قوی یعنی اردوغان، کیلیچداراوغلو و سینان اوگان در جریان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید