سخنان جنجالی الخزعلی: امام علی توسط «موساد» ترور شد

الخزعلی پیشتر مدعی شد که با بررسی «DNA» صدام حسین، رئیس جمهوری پیشین عراق‌ مشخص شده که او نژادی هندی داشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنان قیس الخزعلی، رهبر گروه عصائب اهل حق در عراق پیرامون نقش «موساد»، سازمان اطلاعات خارجی اسرائیل در ترور «علی بن ابیطالب»، امام اول شیعیان موجی از واکنش‌های جنجالی و کنایه‌آمیز در میان مردم عراق را برانگیخته است.

بسیاری از کاربران عراقی ویدیویی را به اشتراک گذاشتند که طی آن الخزعلی در جریان سخنرانی خود درباره «مهدویت» مدعی می‌شود که «اصحاب پرچم‌های قرمز که عناصر موساد هستند به ترور امام علی اقدام کردند.»

این سخنان، واکنش کنایه‌آمیز بسیاری را سبب شد و برخی از کاربران به الخزعلی یادآوری کردند که عمر برقراری اسرائیل و موساد کمتر از یک قرن بوده و در زمان حیات امام اول شیعیان وجود نداشته‌اند.

برخی دیگر از کاربران عراقی نیز با سخره گفتند که الخزعلی درباره موضوع مطرح‌شده هیچ گونه اطلاعاتی ندارد.

الخزعلی پیشتر هم در اواخر ماه آوریل گذشته در جریان خطبه‌های نماز عید فطر مدعی شد که با بررسی «DNA» صدام حسین، رئیس جمهوری پیشین عراق، مشخص شده که او نژادی هندی داشته است.

مجله «الشبکه» وابسته به دولت عراق در سال 2017 گزارشی از ریشه نژادی صدام حسین منتشر کرد و مدعی شده بود که بررسی «DNA» رئیس جمهوری پیشین عراق نشان داده که او به نژاد «L» وابسته است که اعضای آن اغلب در جنوب آسیا به‌ویژه در پاکستان، هند، تاجیکستان، بلوچستان ایران و افغانستان و برخی مناطق دیگر خاورمیانه سکونت دارند.

با این حال گزارش مجله الشبکه توضیح نداد که چگونه به چنین استنتاجی درباره نژاد صدام حسین رسیده و به هیچ منبع علمی برای تایید ادعاهای خود نیز استناد نکرد.

نظام صدام حسین پس از عملیات موسوم به «آزادسازی عراق» در دوره ریاست جمهوری جورج بوش پسر، رئیس جمهوری پیشین آمریکا با گسیل 150 هزار سرباز آمریکایی و 40 هزار سرباز بریتانیایی با ادعای وجود «تسلیحات کشتار جمعی» در عراق ساقط شد.

عملیات مذکور که در 20 مارس 2003 آغاز شد پس از سه هفته در 9 آوریل با سقوط رژیم بعثی عراق به پایان رسید.

صدام حسین به مدت 8 ماه پس از اشغال عراق پنهان شد تا این که نیروهای آمریکایی او را بازداشت کرده و در نهایت در دسامبر 2006 محاکمه و اعدام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید