توقیف محموله مواد مخدر به ارزش 130 میلیون دلار توسط آمریکا در خلیج عمان

مواد مخدر غیرقانونی که امسال تاکنون در آب‌های خاورمیانه کشف شده است ارزش تخمینی بیش از 250 میلیون دلار دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیرویی دریایی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد یک کشتی ماهیگیری حامل هشتاد میلیون دلار هروئین که از بندر چابهار ایران حرکت کرده بود را در خلیج عمان توقیف کرده است.

دو روز پیش هم محموله‌ای به قیمت سی میلیون دلار متامفتامین و هروئین از مبداء بندر چابهار ایران در آب‌های بین‌المللی کشف و ضبط شده بود.

بر اساس بیانیه فرماندهی مرکزی نیروی دریایی ایالات متحده، یک ناو واکنش سریع گارد ساحلی آمریکا کشتی حامل مواد مخدر را رهگیری کرد. این ناو عضو «گروه ضربت ترکیبی 150» است، که یکی از چهار گروه ضربتی است که بزرگترین مشارکت دریایی چندملیتی جهان را تشکیل می‌دهند.

ستوان نیک جابز، ناخدای ناو، در این باره گفت: «به خدمه‌ام و تمام کارهایی که توانستیم به عنوان یک تیم در این هفته انجام دهیم، افتخار می‌کنم. اینجا هستیم تا با شرکای منطقه‌ای خود همکاری کنیم، و جلوی هرگونه فعالیت دریایی بی‌ثبات‌کننده در دریا را بگیریم. ما به فعالیت خود ادامه خواهیم داد.»

فرماندهی مرکزی نیروی دریایی ایالات متحده گفت وزن محموله هروئینی که اخیرا کشف شد، 1964 کیلوگرم بوده است. محموله‌ای که در 8 مه در آب‌های بین‌المللی توقیف شد نیز شامل 580 کیلوگرم متامفتامین و 35 کیلوگرم هروئین بود.

واحدهای نیروی دریایی ایالات متحده و بین‌المللی در خاورمیانه بین سال‌های 2021 و 2022 محموله‌های مواد مخدر غیرقانونی به ارزش مجموعاً یک میلیارد دلار کشف و ضبط کردند. مواد مخدر غیرقانونی که امسال تاکنون کشف شده است نیز ارزش تخمینی بیش از 250 میلیون دلار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید