کشته‌شدن فرمانده یگان موشکی گروه جهاد اسلامی در حمله پهپادی اسرائیل

ارتش اسرائیل در اطلاعیه‌ای تصریح کرد ترور علی غالی طی یک عملیات مشترک میان ارتش و سازمان امنیت داخلی اسرائیل انجام شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه» بامداد پنج شنبه 21 اردیبهشت گزارش داد که «علی غالی»، فرمانده یگان موشکی گردان‌های قدس وابسته به گروه جهاد اسلامی و 2 عضو دیگر این گروه طی حمله پهپادی اسرائیل به یک آپارتمان در شهر «خان یونس» در باریکه غزه کشته شده است.

گردان‌های قدس نیز در بیانیه‌ای از کشته‌شدن علی غالی، عضو کمیته نظامی و از فرماندهان خود خبر داد.

ارتش اسرائیل هم در اطلاعیه‌ای تصریح کرد که ترور علی غالی طی یک عملیات مشترک میان ارتش و شاباک، سازمان امنیت داخلی اسرائیل انجام شده است.

در همین رابطه، ارتش اسرائیل اعلام کرد که سامانه دفاع هوایی این کشور 153 موشک از 469 موشک شلیک‌شده از غزه را رهگیری و منهدم کرده است.

خبرنگار العربیه خبر داد که گروه‌های فلسطینی موشک‌هایی به تل‌آویو، پایتخت اسرائیل و شهر «بئر السبع» نیز شلیک کردند.

وزیر خارجه اسرائیل هم گفت که کشورش آماده ادامه درگیری و فراخوانی نیروهای ذخیره است.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز تصریح کرد، نبردها هنوز پایان نیافته و افزود که «معادله امنیتی جدید بر اساس ترور فرماندهان گروه‌های فلسطینی در زمان مناسب صورتبندی شده است.»

از سویی، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا در گفت‌وگو با تساهی هنگبی، رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل خواستار کاهش تنش‌ها میان دو طرف درگیری در غزه شد.

منابعی نیز به العربیه خبر دادند که مصر با هدف برقراری آتش‌بس تماس‌هایی با گروه‌های فلسطینی انجام داده که طی آن گروه جهاد اسلامی خواستار تضمین‌هایی پیرامون توقف حملات هوایی اسرائیل و رفع برخی ممانعت‌ها از منطقه غزه پیش از توقف موشک‌پرانی به اسرائیل شده است.

اسرائیل نیز ابتدا خواستار توقف شلیک موشک توسط گروه‌های فلسطینی و توقف جابجایی سلاح در باریکه غزه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید