وزیر دفاع اسرائیل: برای انجام عملیات‌ جدید در غزه آماده می‌شویم

وزارت بهداشت دولت خودگردان فلسطین اعلام کرده است، از آغاز حملات اسرائیل در روز سه‌شنبه، 25 نفر تاکنون جان خود را از دست داده و 76 نفر دیگر مجروح شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌رغم تلاش‌ قاهره برای برقراری آتش‌بس بین گروه «جهاد اسلامی» و اسرائیل، یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل اعلام کرد که این کشور برای انجام سلسله‌ای از عملیات‌ جدید در غزه آماده می‌شود.

گالانت در این اظهارات گفت، نیروهای تحت امر او برای افزایش دامنه حملات اسرائیل در حالت آماده‌باش قرار دارند.

اهداف عملیات نظامی جدید اسرائیل

به گفته وزیر دفاع اسرائیل، تمام نیروهای امنیتی این کشور برای اتخاذ تدابیر لازم، به‌منظور آمادگی برای سلسله عملیات‌ جدید و ادامه حالت آماده‌باش بالا برای افزایش احتمالی دامنه حملات، دستورهای مربوط را دریافت کرده‌اند.

کانال 12 اسرائیل گزارش داد، منابع محلی تاکید کرده‌اند که ارتش اسرائیل مواضع گروه جهاد اسلامی در غزه را دوباره مورد هدف قرار می‌دهد.

روزنامه «هاآرتس» اسرائیل نیز گزارش داده است، یک مقام اسرائیلی تصریح کرده که تل‌آویو در صورت نیاز به کارزار ترورهای خود در غزه و کرانه باختری ادامه خواهد داد.

جهاد اسلامی پیشتر از اسرائیل خواسته بود، تنها در صورتی حملات موشکی خود علیه اسرائیل را متوقف خواهد کرد که تل‌آویو به کارزار ترورها پایان داده و جسد خضر عدنان، زندانی فلسطینی را تحویل دهد.

خبرگزاری جهان عرب به نقل از یک منبع در گروه جهاد اسلامی خبر داد، اسرائیل با رد چنین شروطی، از طریق میانجی‌ها اعلام کرده که تنها «آتش‌بس در مقابل آتش‌بس» را خواهد پذیرفت.

تل‌آویو تاکنون با تحویل جسد خضر عدنان، کنش‌گر فلسطینی که جان خود را به دلیل اعتصاب غذا در زندان‌های اسرائیل از دست داد، مخالفت کرده است.

ادامه حملات اسرائیل

به گفته سامح شکری، وزیر خارجه مصر، ادامه تنش‌ها در غزه به وخیم‌ شدن اوضاع در منطقه خواهد انجامید.

او که با همتایان اردنی، فرانسوی و آلمانی خود دیدار کرده بود، در نشستی مطبوعاتی اعلام کرد، عملیات نظامی در غزه منجر به افزایش دامنه درگیری‌های دو طرفه خواهد شد.

او در این اظهارات هدف قاهره را احیای گفت‌وگوهای بین اسرائیل و فلسطین برای اجرای «راه‌ حل دوکشوری» دانست.

شکری همچنین از اسرائیل خواست تا به اقدامات یک‌جانبه‌ای که مسیر دستیابی به راه‌ حل دوکشوری را دشوار می‌کند، پایان دهد.

ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن نیز در همین زمینه خواستار تشکیل کشور فلسطین بر اساس مرزهای سال 1967 شد.

وزارت بهداشت دولت خودگردان فلسطین اعلام کرده است، از آغاز حملات اسرائیل در روز سه‌شنبه، 25 نفر تاکنون جان خود را از دست داده و 76 نفر دیگر مجروح شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید