نتانیاهو رهبران گروه‌های فلسطینی در غزه را به پاسخ کوبنده تهدید کرد

نخست‌وزیر اسرائیل سه عضو کشته شده گروه جهاد اسلامی فلسطین را در ارتباط با شلیک موشک از نوار غزه و هدایت حملات در کرانه باختری مسئول دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش «تایمز اسرائیل»، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل که سه‌شنبه، 19 اردیبهشت، در یک برنامه تلویزیونی پربیننده سخن می‌گفت با اشاره به کشته شدن غیرنظامیان در حمله هوایی شب گذشته اسرائیل به محل سکونت سه عضو گروه جهاد اسلامی، گروه‌های فلسطینی را بابت موشک‌پرانی به سوی اسرائيل و حملات مکرر در کرانه باختری مسئول دانسته و به پاسخ کوبنده تهدید کرد.

او همچنین خطاب به رهبران گروه جهاد اسلامی و دیگر گروه‌های مسلح فلسطینی در غزه، هشدار داد: «هرگونه تشدید تنش از سوی شما با پاسخ کوبنده‌ای از سوی ما مواجه خواهد شد».

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل نیز با بیان این‌که گروه جهاد با حمله به اسرائیل دچار خطای محاسباتی شده، درباره تداوم حملات کشورش علیه گروه‌های فلسطینی گفت:«کارزار به پایان نرسیده است.» و «سازمان امنیتی برای هر سناریویی آماده است.»

ارتش اسرائیل از بامداد سه‌شنبه، حملاتی را علیه سایت‌های نظامی جهاد اسلامی در غزه انجام داد که در نتیجه آن تاکنون 15 نفر از جمله 3 نفر از برجسته‌ترین رهبران نظامی و غیرنظامی این جنبش کشته و دهها نفر دیگر مجروح شدند.

وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که در میان کشته‌شدگان 4 کودک وجود دارد و 20 نفر دیگر نیز در نتیجه حملات اسرائیل زخمی شدند.

گروه‌های «حماس» و «جهاد» اسرائیل را به اقدامات تلافی‌جویانه تهدید کردند.

سخنگوی گروه «حماس» از تشکیل اتاق عملیات مشترک با «جهاد اسلامی» برای پاسخ به آنچه «جنایت» اسرائیل نامید، خبر داد.

حازم قاسم، سخنگوی حماس، سه‌شنبه 19 اردیبهشت گفت، این جنبش در پاسخ به حملات اسرائیل که تا کنون به کشته شدن 15 نفر از جمله رهبران جنبش جهاد اسلامی منجر شده است، مشارکت خواهد داشت.

سخنگوی حماس تاکید کرد که این جنبش در اتاق عملیات مشترک که برای پاسخ به «جنایت» تشکیل شده است، حضور دارد

بیشترین بازدید موضوعات مهم