نتانیاهو بر ادامه حملات اسرائیل علیه فرماندهان گروه‌های فلسطینی تاکید کرد

ارتش اسرائیل برای اولین بار از سامانه ضد‌موشکی «فلاخن داوود» برای مقابله با برخی موشک‌های میانبرد فلسطینی استفاده کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌رغم تلاش‌های مصر و ارتباط گرفتن با طرف‌های فلسطینی و اسرائیل به‌منظور برقراری آتش‌بس میان دو طرف، با بی‌نتیجه‌ ماندن این تلاش‌ها تاکنون، موشک‌پرانی‌های تلافی‌جویانه از نوار غزه و در مقابل آن حملات ارتش اسرائیل علیه فرماندهان گروه‌های فلسطینی برای دومین روز متوالی همچنان ادامه دارد.

بنا به گزارش‌های رسانه‌‌ای تاکنون 400 فروند موشک از باریکه غزه به سوی شهرهای اسرائیل از جمله تل‌آویو، عسقلان و بئر السبع پرتاب شده و موجی از وحشت را در میان شهروندان اسرائیلی باعث شده است.

از سویی اسرائیل تا کنون مقرها و اهداف زیادی را در نوار غزه هدف حملات هوایی، پهپادی و توپخانه‌ای خود قرار داده که به کشته شدن دهها نفر از جمله شماری از فرماندهان گروه جهاد و زخمی شدن دهها تن دیگر منجر شده است.

در همین راستا بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل شامگاه چهارشنبه 20 اردیبهشت با بیان این‌که نیروهای اسرائیلی حملات سنگینی علیه اهداف فلسطینی در نوار غزه انجام دادند، تاکید کرد که جنگ به پایان نرسیده و ارتش اسرائیل همچنان به تلاش‌های خود برای هدف قرار دادن رهبران گروه‌های فلسطینی ادامه خواهد داد.

نتانیاهو با اعلام رهگیری و سرنگون کردن اغلب موشک‌ها و وارد آوردن ضربات سنگین به گروه‌های مسلح فلسطینی، بر رویکرد جدید امنیتی کشورش در پاسخ به تهدیدها در مکان و زمان مناسب تاکید کرد.

به گفته رسانه‌های اسرائیل این کشور برای اولین بار از سامانه ضد‌موشکی «فلاخن داوود» برای مقابله با برخی موشک‌های میانبرد فلسطینی استفاده کرد.

پیش‌تر منابع «العربیه» خبر داده بودند که قاهره نمایندگانی را به غزه و اسرائیل برای ایجاد توافقی جهت برقراری آتش‌بس طولانی مدت فرستاده اما این تلاش‌ها بر اثر تداوم تنش‌ها تاکنون بی‌نتیجه مانده است.

در همین حال وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در نتیجه تداوم حملات اسرائیل از سحرگاه روز سه‌شنبه تاکنون در نوار غزه 21 نفر کشته و 54 نفر زخمی شده‌اند.

ارتش اسرائیل از سویی تایید کرد که 40 موشک‌انداز گروه‌های فلسطینی را در نوار غزه هدف قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید