ملک سلمان از بشار اسد برای شرکت در اجلاس سران کشورهای عربی دعوت کرد

دعوت‌نامه پادشاه سعودی توسط نایف بن بندر السدیری، سفیر این کشور در اردن، طی دیداری با اسد در دمشق تسلیم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی روز چهارشنبه 20 اردیبهشت از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه دعوت کرد تا در سی و دومین نشست شورای اتحادیه عرب که در نوزدهم ماه مه در جده برگزار می‌شود، شرکت کند.

دعوت‌نامه ملک سلمان توسط نایف بن بندر السدیری، سفیر سعودی در پادشاهی اردن، طی دیدار او با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در دمشق تسلیم شد.
السدیری سلام‌ گرم و صمیمانه پادشاه و ولی‌عهد سعودی را به رئیس‌جمهوری سوریه ابلاغ کرد.

پادشاه سعودی در این دعوتنامه برای کشور و ملت سوریه آرزوی موفقیت، ثبات، امنیت و صلح کرد.

از سوی دیگر رئیس جمهوری سوریه با تشکر از کشور و مردم پادشاهی عربی سعودی از موضع آنها قدردانی کرده و برای سعودی پیشرفت و توسعه همیشگی آرزو کرد.

گفتنی است که وزارت امور خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه سه‌شنبه 19 اردیبهشت اعلام کرد که فعالیت نمایندگی دیپلماتیک این کشور در سوریه از سرگرفته شد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این تصمیم «برآمده از پیوندهای برادرانه‌ای است که ملت‌های دو کشور را متحد می‌کند و همچنین به دلیل تمایل ریاض به مشارکت در توسعه اقدامات مشترک کشورهای عربی و تقویت امنیت و ثبات در منطقه اتخاذ شده است».

در این بیانیه همچنین آمده است: «این گام با در نظر گرفتن تصمیم نشست شورای وزیران خارجه کشورهای عربی در قاهره مبنی بر ازسرگیری حضور هیئت‌های سوری در نشست‌های شورای اتحادیه عرب و کلیه سازمان‌ها و آژانس‌های وابسته به آن برداشته شده است».

احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب که شامل 22 کشور عربی است، روز یکشنبه تاکید کرد که بازگشت سوریه به این اتحادیه قطعا به معنای پایان بحران نیست.

با این حال ابوالغیط در یک کنفرانس مطبوعاتی با سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر، اندکی پس از پایان نشست فوق‌العاده روز یکشنبه در قاهره به صراحت اعلام کرد که بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه می‌تواند در اجلاس آینده سران کشورهای عضو اتحادیه عرب شرکت کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید